Liseliler bilim fuarında hünerlerini sergiledi

Liseliler bilim fuarında hünerlerini sergiledi

Batman Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi ve TÜBİTAK işbirliği ile öğrencilerin hazırladığı eserler, düzenlenen bilim fuarında sergilendi.

Batman’da geleneksel hale getirilen TÜBİTAK Bilim Fuarı, Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlendi.

Öğrencilerin yıl boyunca hazırladıkları projelerin sergilendiği fuarda, İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Mehmet Naci Şemdinoğlu, Şube Müdürleri Abdurrahman Kardaş, Cemal Konakçı, bazı okul müdürleri okulun idareci öğretmenleri ve çok sayıda öğrenci ile aileleri katıldı.

Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesine gelişinde, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ı Okul Müdürü İsmet Ürüt karşıladı. Milli Eğitim Müdürü Kurtaran ‘TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’ hakkında, Okul İsmet Ürüt ve proje koordinatörü Murat Çelik’ten bilgi aldı. 121 projenin sergilendiği stantları gezen Kurtaran öğrencilerden projeleri hakkında bilgi aldı, TÜBİTAK yarışmalarında kendilerine başarılar diledi.

Bilim fuarı ve görsel sergi ile ilgili konuşan Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, “Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisemizde ‘TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’ etkinliği kapsamında 121 proje ve birbirinden güzel 170 tablonun yer aldığı resim sergisini gezdik. Öğrencilerimizin hazırladığı bu projeler ve sanatsal çalışmalar gelecek adına bizi sevindiriyor. Buradaki ‘TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’ şenliğine ve resim sergisinde emeği geçen, idareci, öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyorum, öğrencilerimize başarılar diliyorum.” dedi.

Öte yandan Batman Fen Lisesi ve TÜBİTAK işbirliği ile öğrencilerin hazırladığı eserler, düzenlenen bilim fuarında sergilendi.

Batman Fen Lisesine gelişinde, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ı Okul Müdürü Mehmet İsen karşıladı. Milli Eğitim Müdürü Kurtaran projeler hakkında, Okul Müdürü Mehmet İsen ve proje koordinatörleri Ömer Gedik ile Veysi Acar’dan bilgi aldı. Daha sonra Milli Eğitim Müdürü hazırlanan 72 projenin sergilendiği stantları gezdi öğrencilerden projeleri hakkında bilgi aldı, öğrencilere TÜBİTAK yarışmalarında başarılar diledi. (İLKHA)

 













HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.