Minik Beyza'nın ailesinden yardım çağrısı

Umut Kervanı yetkililerin ulaştığı ve sosyal medya üzerinden yardım kampanyası başlattığı minik Beyza'nın ailesi yardım çağrısında bulundu.

İstanbul Küçükçekmece’de ikamet eden Mardinli aile, doğuştan vücudunun sağ tarafında Hemanjiom, Lenfanjiom kitleler olan 3 yaşındaki Beyza G ’sağlığına kavuşup yaşıtları gibi oyun oynamak için hayırseverlerden yardım bekliyor.

Kızı Beyza'nın şu ana kadar 3 büyük ameliyat geçirdiğini belirten Baba Mahsun G, kızının sağlığına kavuşması için hayırseverlerin yardımına ihtiyaç olduğunu belirtti. Mahsun G, asgari ücretle çalıştığını ve kızının hastalığı nedeniyle çoğu zaman izin almak zorunda kaldığını ifade etti.

Minik Beyza’nın hastalığı ve tedavi süreci hakkında İLKHA’ya konuşan baba Mahsun G, “Kızım doğduğundan beri vücudunun sağ tarafında omuzlarından ayaklarına kadar Hemanjiom, Lenfanjiom kitleler var. 3 defa büyük ameliyat geçirdi. İlaçlar verildi ama kızım tam olarak iyileşmedi. Bir ayağı diğerinin iki katı. Ben de asgari ücret ile çalışıyorum. Maddi durumum müsait olmadığından tedavisini karşılaya gücüm yetmiyor. Hayırseverlerden yardım bekliyorum. Ayda en az 10-15 defa hastaneye gidiyoruz. 4-5 farklı bölüm hastalığını takip ediyor. Devamlı hastaneye gitmek için çalıştığım yerden izin almak zorunda kalıyorum. Bazen izin verilmeyip işten çıkarılabiliyorum. Tek temennim kızımın iyileşmesidir.” dedi.

“Tahlillerin Avrupa’ya gönderilmesi için 8 bin TL istediler”

Hastalığının ne olduğunun tam olarak anlaşılabilmesi için Avrupa’ya bazı tahlillerin gitmesi gerektiğini ve bunun için de maddi anlamda yeterli durumunun olmadığını dile getiren Mahsun G, şöyle konuştu;

“Son ameliyattan sonra 6 ay boyunca ağır bir ilaç kullandı. Geçenlerde bir tahlilini Avrupa’ya yollayacağız dediler. Bunun için 8 bin TL para istediler. Gücüm yetmediği için tahlilleri gönderemedim. Özel ayakkabı yapılması gerekiyor ama yaptıramıyoruz. Umut Kervanı ona bir terlik yaptırdı. Allah onlardan razı olsun. Buna benzer ihtiyaçlara gücüm yetmediği için karşılayamıyorum. Tek isteğim kızımın iyileşip sağlığına kavuşmasıdır.

“Çocuğumuzun tedavisine yardımcı olup hayra ortak olalım”

Umut Kervanı olarak, Beyza G için özel olarak ortopedik bir ayakkabı yaptırdıklarını belirten Umut Kervanı Genel Merkez Temsilcisi Mehmet Şirin Güneş, ise şu ifadeleri kullandı:

“Hayırseverlerimize buradan çağrıda bulunuyoruz. Bu ağabeyimizin çocuğuna yardımcı olalım Sosyal medyadan bize ulaşan hayırseverlerimizin bağışlarıyla en azından bir tane ortopedik terlik yaptırıp getirdik. Tabi bu terliği ömür boyu kullanamaz. Bir süre sonra tekrar ihtiyaç olacak. Bu sebeple düzenli bir şekilde yardım yapılması gerekiyor ki, bu çocuğumuzun tedavisine yardımcı olup hayra ortak olalım.”

Hemanjiom ve Lenfanjiom nedir?

Bir tür tümör çeşidi olan Hemanjiom (Damar Tümörü), doğumdan itibaren ortaya çıkar ve tedavi edilmezse zamanla büyüyebilir. Genellikle damarsal yapılardan oluşan ve iyi huylu seyreden tümör olarak bilinse de bazı hastalarda karaciğer gibi hayati organlara yakın olması nedeniyle tehlikeli olabiliyor.

Kistik Lenfanjiom çoçuk ve genç erişkinlerde görülen nadir, konjenital selim bir kitledir. Sıklıkla baş-boyun, nadiren karında görülür. Kistik lenfanjiomun jejunal yerleşimi oldukça nadirdir.

İLKHA

VİDEOYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar