Molla Mehmet Şenlik: Ramazan bir arınma ayıdır

​Ramazan ayının önemine dikkat çeken Molla Mehmet Şenlik, bu ayın tüm Müslümanlar ve insanlık için büyük bir fırsat olduğunu belirterek rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan bu mübarek aydan en iyi şekilde istifade edilmesi gerektiğini vurguladı.

Cehennem kapılarının kapatıldığı, cennet kapılarının sonunda kadar açıldığı, şeytanın zincire vurulduğu rahmet, mağfiret ve kurtuluş ayı Ramazan’ın önemi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan İTTİHADUL ULEMA üyesi Molla Mehmet Şenlik, Ramazan ayının ve oruç ibadetinin önemi, bu mübarek ayın nasıl geçirilmesi gerektiği ile ilgili tavsiyelerde bulundu.

Ramazan ayının Türkiye ve âlem-i İslam için hayırlara vesile olmasını dileyen Şenlik, bu ayın büyük bir fırsat olduğunu belirterek, Müslümanların bu aydan en iyi şekilde istifade etmesi gerektiğini ifade etti.


"İnsan aç kalacak ki açların halinden anlasın"

Ramazan ayının, yemekten ve içmekten iktisat yapmak olduğunu ifade eden Şenlik, "Ramazan ayının gölgesi üzerimize düşmüş bulunmaktadır. Rabbim hayır ve selametle getirsin ve aramızdan memnun olarak götürmeyi bize nasip eylesin. Ramazan ayı gelmeden önce birçok insan hazırlık yapıyor. Kimi maddi kimi de manevi hazırlık yapıyor. İnsanlar sofralarını zenginleştirmek için başka zamanlardan çok daha fazla israf ederek, yiyecek ve erzak depoluyor. Fakat Ramazan'da az yemek gerekir. Ramazan yemekten ve içmekten iktisat yapmaktır. İnsan biraz aç kalacak ki açların halinden anlasın ve susuz kalacak ki zor durumda olanların halini anlasın. Rabbine olan acizliğini ve yetersizliğini anlasın. Bu vesileyle bütün Müslüman kardeşlerimize Ramazan gelmeden önce manevi olarak hazırlanmalarını tavsiye ediyoruz." şeklinde konuştu.

“Ramazan bir arınma ayıdır, bir arınma mevsimidir”