Molla Muhammed Bilgin: Batı ve İslam düşmanları kurban ibadetini istismar ediyor

Molla Muhammed Bilgin: Batı ve İslam düşmanları kurban ibadetini istismar ediyor

​Bölgenin tanınmış alimlerinden Molla Muhammed Bilgin, İslam düşmanlarının, Müslümanların hem yardımlaşma hem de önceki peygamberlerin sünnetlerini ihya etme amacıyla eda ettikleri kurban ibadetini istismar ettiklerini vurguladı.

Bilgin Hoca yaptığı konuşmada, Kurban Bayramının yaklaşmasıyla, Batının ve İslam düşmanlarının, kurban ibadetini kötüledikleri ve küçük düşürmeye çalıştıklarını belirtti.

Allah’ın helal kıldığı ve Müslümanların usulüne uygun bir şekilde kestikleri kurbanların, peygamberlerin sünneti olduğunu belirten Bilgin Hoca, Müslümanların da hem bu sünneti yerine getirme hem de kendi aralarında yardımlaşma amacıyla hayvanları kurban ettiklerini söyledi.


"Günü etsiz bir şekilde geçirmeyenlerin, hayvan katliamı iddiaları doğru değildir!"

Bilgin Hoca konuşmasının devamında, "Kurban edilecek hayvanın yaşının uygun ve sağlıklı olması önemlidir. Her hayvanın kurban olarak verilemeyeceğinin bilinmesi gerekiyor. Batının ve İslam düşmanlarının bu konudaki istismarı gündeme gelmektedir. Batı hayvan katliamının yapıldığını iddia ediyor. Bu iddia asla doğru değildir. Bu iddiayı yapanların hiçbiri belki de etsiz bir gün bile geçirmezler." şeklinde konuştu.

"Kurban ibadetini İslam dinini kötüleyecek şekilde gündeme getirmektedirler"

Batının özellikle Müslüman coğrafyasında ve geri kalmış ülkelerde insanları öldürürken bu hassasiyetleri göstermediklerini söyleyen Bilgin, "Fakat Allah’ın bizim faydamızadır diye sunduğu bu hayvanları, gücü yeten kişilerin meşru bir şekilde kesip fakirleri de faydalandırdıkları kurbanları, yanlış bir şekilde, İslam’a leke getirmek üzere gündeme getirmektedirler. Memleketleri işgal edip insanları suçsuz yere öldürmelerini, esir alıp namuslarına el atmalarını, köle gibi çalıştırıp zenginliklerini çalma şeklinde kendi yaptıkları cürümleri görmeyip gündeme getirmiyorlar." diye belirtti. (İLKHA)

https://youtu.be/eFYd1y67Xo0

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler