1. YAZARLAR

  2. Mehmet GÖKTAŞ

  3. Müjde CHP, nur topu gibi bir imamınız oldu
Mehmet GÖKTAŞ

Mehmet GÖKTAŞ

Doğruhaber Gazetesi
Yazarın Tüm Yazıları >

Müjde CHP, nur topu gibi bir imamınız oldu

A+A-

Müjde CHP müjde! Artık hiç üzülmeyin, bundan sonra sizin de gerektiği yerde öne geçip namaz kıldıracak üst düzey bir imamınız var. Cenazelerde, şehit taziyelerinde ve gereken her yerde güzelce Kur'an-ı Kerim okuyacak bir imamınız var.

1981 yılında İlçe Müftüsü olarak ikinci görev yerim Sivas'ın Gürün ilçesi olmuştu. İlçe merkezindeki camileri ziyaret ediyordum. Bir camiye geldiğimizde arkadaşlar;

Müftü Efendi, bu caminin şu anda görevlisi yok, Abdüllatif Şener diye genç bir imam gelmişti, zeki bir gençti, Siyasal Bilgileri kazandı ve gitti, dediler. Caminin ismi de Aksu olacaktı.

Daha sonraki yıllarda Sivas'tan bu isimde bir siyasetçi çıkınca arkadaşları aradım sordum ki isim benzerliği mi var acaba diye, hepsi de aynı kişi olduğunu söyledi, yani Gürün Aksu camiinin imam hatibi olan Abdüllatif Şener bugünkü siyasetçi Abdüllatif Şener idi.

Bunu niçin yazıyorum biliyor musunuz? İnternet ortamındaki biyografisinde imam-hatip mezunu oluşunu ve fiilen Diyanette imam hatiplik yaptığını yazmıyor da onun için. Hâlbuki bu bir şereftir, övünç vesilesidir.

Zaten bunun için CHP'yi müjdeledim ki nur topu bir imamınız oldu diye. Yani Abdüllatif Şener sadece sağ kökenli bir siyasetçi değil aynı zamanda bir imamdır.

Sol zaten Türkiye siyasetine sol zihniyetli birini çıkaramadı. İlhan Kesici'den tutun, Mansur Yavaş, Ekmeleddin İhsanoğlu vs. hep sağdan birilerini aradı durdu. Bu milletin solcu birini iktidara getirmeyeceğini bal gibi biliyor.

Şimdi aradığını tam buldu. Recep Tayyip Erdoğan gibi sadece imam-hatim mezunu değil üstelik bizzat imamlık yapmış birisi. Kur'an okuyuşunu dinlemedim ama sesinin uygun olduğunu tahmin ediyorum.

Artık bundan sonra imamlarını Cumhurbaşkanıyla yarıştırabilirler. Yalnız dikkatli olsunlar, genel başkanlık koltuğunu da kaptırmak var işin içinde.

CHP'ye haksızlık etmeyelim, ilk defa bir imama sahip oluyor değiller. Daha önce de Yaşar Nuri Öztürk, İlhan Özkes gibi birçok imam, hatta müftü CHP'de siyaset yapmıştır.

Bizim yaptığımız kıyak, kendisini gizleyen birisinin imamlığını haber vermektir.

Kara kara düşünmesi gereken CHP'nin Kemalist ve entel sol kesimidir ki; bizim içimizden niye bir adam çıkmıyor, bu millet bize niçin inanmıyor, niçin güvenmiyor diye.

Bu arada Abdüllatif Şener'in durmadan savruluşu ve bugünkü çizgisini şimdilik konuşmuyoruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.