1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR

  3. DİYARBAKIR

  4. Mustazaflar Cemiyeti’nden Şehit Aytaç Baran mesajı
Mustazaflar Cemiyeti’nden Şehit Aytaç Baran mesajı

Mustazaflar Cemiyeti’nden Şehit Aytaç Baran mesajı

Mustazaflar Cemiyeti Genel Merkezi Aytaç Baran’ın şehadetinin sene-i devriyesi münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

A+A-

Geçen yıl bugün evine gitmek üzere, hizmetlerde bulunduğu derneğinden çıktıktan dakikalar sonra silahlı saldırıya uğrayan Yeni İhya-Der Başkanı ve HÜDA PAR üyesi Aytaç Baran’ın şehadetinin birinci yılı münasebetiyle Mustazaflar Cemiyeti Genel Merkezi tarafından bir mesaj yayımlandı.

Tarih boyu hak-batıl savaşının olduğuna ve bu uğurda Allah için canlar feda edildiğine dikkat çekilen mesajda, “Şehitler kervanı kıyamet gününe kadar Allah’ı umarak seyir halinde olacaktır. Bu kervanın öncüleri olduğu gibi ardılları da olacaktır. Hüseyinler, Selahaddinler, Abdulselamlar, Yasinler, Aytaçlar ne ilkti ne de son olacaklar.” denildi.  

“Kimi zaman Susa olduk camilerde kurşunlandık.” denilen mesajda, “Abdulselamlarımızı karanlık hücrelerde işkencelerde kurban verdik, gün oldu Karacadağ’da mayınlarla parçalandık, 6-7 Ekim’de binalardan atıldık, kurşunlandık, yakıldık, küçük Yasin’imizin ardından ağıtlar yaktık. Yetmedi! Zalimler doymamıştı akıttıkları kana. Tarihler 9 Haziran 2015’i gösterdiğinde ömrünü İslam’a adayan; çocukluğundan başlamak üzere hayatının tüm evrelerinde Kur’an ile hemhal olan Aytaç Baran kardeşimiz de faili belli kirli kurşunların hedefi olmuştu. Şehadet haberi tüm mü’minleri derinden sarsmış, yürekleri yakmıştı. O naif sesli, mütebessim, mütevazı İslam davetçisi hep arzuladığı şehadete kavuşmuştu.” ifadelerine yer verildi.  

Yayımlanan mesajın sonunda, “Şehadet yıldönümü olan kıymetli kardeşimiz Şehit Aytaç Baran’ı tekrar rahmetle anıyor ve özlemle yâd ediyoruz. Ne ondan öncekiler unutuldu ne o ve ne de ondan sonrakiler unutulacak, şanlı tarihimizin en mümtaz köşelerinde yerlerini alacaklardır. Davamınız sonu Allah’a hamd etmektir.” denildi.  (İLKHA)

Mustazaflar Cemiyeti Genel Merkezi tarafından Aytaç Baran’ın şehadetinin sene-i devriyesi münasebetiyle yayımladığı mesajın tam metni:

BASINA VE KAMUOYUNA

Bismillahirrahmanirrahim

Allah yolunda öldürülenleri sakın ölüler saymayın. Hayır! Onlar diridirler ve Rableri katında rızıklanmaktadırlar. (Bakara/169)

İnsanlık tarihi boyunca hak-batıl savaşı hep var oldu ve bundan sonra da var olacaktır. Batıl ve ondan mütevellit zulümler devam ettikçe hakkın mücadelesi ve direnişi de ilelebet devam edecektir. Bu mücadelenin elbet bir bedeli de olacaktır. Bu bedel kimi zaman her ne kadar canından geçmek, dünyadan göçmek olsa da ahirette ebedi saadeti aralayan, ilahi rızaya açılan kapıdan geçmektir.  

Tarih boyunca hak-batıl savaşından kesitler bugüne kadar anlatıla geldi. Habil ve Kabil’in kıssası, Allah’ın toplumlara peygamber olarak gönderdiği mümtaz insanların hidayet yolunda verdikleri mücadele; Musa’nın, İsa’nın ve Hz. Muhammed Mustafa’nın küfre, zalimlere karşı duruşu, bu uğurda çektiklerini hep numene-i imtisal olarak kitaplarımız yazdı, hatiplerimiz, mübelliğlerimiz de dile getirdi.

Elhamdülillah, İslam tarihi dünden bugüne kahraman davetçilerin verdikleri mücadele ve fedakârlıklarla doludur. Bu serüvende karanlığın neferlerinin, aydınlığın erlerini nasıl hedef alıp da kıydıklarını okuduk, duyduk ve yaşadık. Kendi topraklarımızda küfrün ve zulmün hüküm sürdüğü bir dönemde, canan için candan geçip hizmet halkasında, mücadele saflarında kardeşlerimizle beraber Allah’ın dinini, rızasını ve insana hizmeti gaye edindiğimiz için bizler de hedef olduk.

‘Rabbimiz Allah’tır’ dediğimiz için; zulmü, esareti, baskıyı reddettiğimiz, istiklali ve hürriyeti hedeflediğimiz için hedef alındık. Uluslararası müstekbirlerin yerli işbirlikçileri tarafından işkencelere, zulümlere, sürgünlere, zindanlara mahkûm edildik; canımızdan, canlarımızdan olduk. Hedefi büyük olanların, başkalarının en büyük hedefi olacağını biliyorduk. Ve en nihayetinde Allah’ın dinine hizmet için koyulduğumuz bu yolda çok bedeller ödedik. Rabbimizden dileğimiz sunduklarımızı bizden kabul buyurmasıdır.

Kimi zaman Susa olduk camilerde kurşunlandık. Abdulselamlarımızı karanlık hücrelerde işkencelerde kurban verdik, gün oldu Karacadağ’da mayınlarla parçalandık, 6-7 Ekim’de binalardan atıldık, kurşunlandık, yakıldık, küçük Yasin’imizin ardından ağıtlar yaktık. Yetmedi! Zalimler doymamıştı akıttıkları kana.

Tarihler 9 Haziran 2015’i gösterdiğinde ömrünü İslam’a adayan; çocukluğundan başlamak üzere hayatının tüm evrelerinde Kur’an ile hemhal olan Aytaç Baran kardeşimiz de faili belli kirli kurşunların hedefi olmuştu. Şehadet haberi tüm mü’minleri derinden sarsmış, yürekleri yakmıştı. O naif sesli, mütebessim, mütevazı İslam davetçisi hep arzuladığı şehadete kavuşmuştu.

Şehitler kervanı kıyamet gününe kadar Allah’ı umarak seyir halinde olacaktır. Bu kervanın öncüleri olduğu gibi ardılları da olacaktır. Hüseyinler, Selahaddinler, Abdulselamlar, Yasinler, Aytaçlar ne ilkti ne de son olacaklar. Dünya var oldukça hak-batıl savaşı sürecek. Bu savaşta Allah için mücadele edenler toprağa düştüklerinde yeniden dirilecek ve Rableri katında nimetlerle rızıklandırılacaklar.

Bugün şehadet yıldönümü olan kıymetli kardeşimiz Şehit Aytaç Baran’ı tekrar rahmetle anıyor ve özlemle yâd ediyoruz. Ne ondan öncekiler unutuldu ne o ve ne de ondan sonrakiler unutulacak, şanlı tarihimizin en mümtaz köşelerinde yerlerini alacaklardır. Davamınız sonu Allah’a hamd etmektir.

MUSTAZAFLAR CEMİYETİ GENEL MERKEZİ 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.