M. Zülküf YEL

M. Zülküf YEL

Neden Kur’an’ı tekmeleyenleri ve yakanları lanetlemiyoruz?

Kendisini ilah ilan eden bir kâfirin gözü dönmüş taraftarları, başta Kürdistan olmak üzere, tüm Türkiye’yi ateş topuna çevirdi.

İslami kurum ve şahsiyetler ilk hedef olarak seçildi.

Kürdistan’da İslami kesim ve şahsiyetlerin imhasının ilk provası yapıldı. Topyekûn bir imha sürecinin startı verildi. Verilen kesin talimatlarla tüm Müslümanların katledilmesi gibi korkunç ve vahşi bir karar uygulamaya konulacaktı. Ama izzet sahibi Müslümanların yiğitçe direnişiyle, vahşi çetelerin ilk saldırı dalgası, Allah’ın yardımı ile atlatıldı.

Küfür, zulüm ve şirk zemininde vücut bulmuş olan bir çete olan PKK, kurulduğu günden beri kan ve gözyaşı ile beslendiği gibi, yine aynı yola başvurarak tüm Müslümanların imhasına yöneldi.

Özellikle İslami değer ve şiarlar ayaklar altına alındı; yakıldı, yıkıldı.

İşin ilginç olan tarafı ise; insanların katledilmesi ve kutsal değerlere yapılan bu saldırıların Türkiye çapında infiale sebep olması gerekirken, yeterince bu konu işlenmedi. Çok şiddetli protestolarla bu durumun lanetlemesi gerekirken, bu bağlamda hiçbir şey göremiyoruz!

Camiler yakılıyor, Kur’an yakılıyor, Kur’anların üzerinde bu vahşi çetelerin tepindiğini müşahede ediyoruz. Allah aşkına, ayağa kalkıp en azından kutsallarımıza yönelik bu aşağılık saldırıları protesto etmemiz için daha ne olması gerekir?

Camiler ve Kur’an, “Müslümanım” diyen herkesin namusudur. Namusumuz ayaklar altına alınıyor. Namusumuza ne zaman sahip çıkacağız? Bu gün değilse daha ne zaman?

Ey zulüm altında inleyenler ve zalimin gaddarlığı mazeretine sığınan ve koyun sürüsü gibi güdülmeye razı olanlar, siz koyun olmayı tercih ettikçe sizi güden zalimler ve onların zulüm sopaları başınızdan eksik olmayacaktır. “ Ki dar, em dewar” ( Kim sopa, biz davar) mantığı, haklarınız ile beraber izzet ve şerefinizi de sizlere kaybettirecektir. Küfrün ve zulmün dolgu malzemesi olarak zelilce bir hayat sürüp bu dünyadan gideceksiniz. Bu dünyanız, zillet ve kölelik içerisinde geçecek, Ahirette ise, zulüm karşısında dilsiz şeytan olmanın ağır bedelini ödeyeceksiniz. Zulüm karşısında sessiz kalmanın mazereti olamaz.

İşin belki de en ilginç tarafı, hem namaz kılan, hem de ilah olduğu hezeyanlarında bulunan birisini partisine oy veren binlerce insanın olmasıdır. Dininize savaş açan ve Allah karşı savaştığını söyleyen bir ruh hastasının izinden nasıl gider ve onun partisine oy verirsiniz? Bir gün bu zulmün ateşi size de dokunur. Sizleri çepeçevre sarar ve sizleri yakar. Bu çetelerin işlediği cürümlerin ağır vebali sizin de boynunuzdadır. Sizin de dolaylı olarak bu suçların ortağı olduğunuzun farkında mısınız?

Fakında mısınız Kürdistan’da İslam’ı silmenin provaları yapılıyor. Bugünkü konumları ve güçleri ile bu denli zulüm estirenlerin, yarın otoritelerini sağlamlaştırdıkları zaman, inançlı insanlarımıza neler yapabileceğini siz tasavvur ediniz. Bu İslam, iman ve namus düşmanları, Müslüman insanlarımıza hayat hakkı tanımayacaktır. “Bu kitap yüzünden geri kaldık” diyen ve Kur’an üzerinde tepinip tekmeleyen insan kılıklı mahlûklar, yarın daha fazla güçlendikleri zaman neler yapmaz ki? Her tarafı talan eden bu Moğol sürüsü, kendilerini ve rezil fikirleriniz medeniyetin ve ilericiliğin kaynağı; insanlara hayat ve hidayet vesilesi olan Kur’an’ı ise, geri kalmanın nedeni olarak görüyor.

Amerika’da bir Kur’an yakıldığı zaman tüm dünya Müslümanları gibi Türkiye Müslümanları da onurluca tepiklerini ortaya koydular. Bu gün ise coğrafyamızda onlarca Kur’an yakıldı. Aradaki fark nedir? Amerikalı papaz Terry Jones Kur’an yakınca büyük bir cürüm oluyor da, PKK çeteleri aynı rezil fiili kat kat fazlasıyla işleyince herhangi bir mahzur olmuyor mu? Allah aşkına bu nasıl mantık?

Tabi, papazın Türkiye’deki protesto edilmesinde herhangi bir bedel ödenmiyor; ama bu vahşi çeteyi protesto etmenin bir riski var. Yani sizi ürküten bedel ödeme riskidir, değil mi?

Bu kadar körlük ve gayretsizlik akıl alacak gibi değil!!!

Bir yandan Müslüman olduğunu söyleyip diğer taraftan Firavun, Nemrut gibi ilahlık iddiasında bulunan Kürdistan Firavunu’nun peşinde gidenler artık bir karar vermelidirler. Allah’a savaş açtığını kendi ağzı ile ikrar eden ve kitabında yazan birisini takip etmek ve aynı zamanda Müslüman olduğunu söylemek tam bir hezeyandır.

Bugün Kürdistan’da katledilen Müslümanlar ve kurumlar, Kürdistan’da İslam’ın son kalesidir. Bu kale düşerse Kürt Müslümanların kaybı telafi edilemez.

Artık imanımızın gereği olarak, topyekûn ayağa kalkalım ve İslam adına, insanlık onuru adına bu vahşi çetelere “dur” diyelim.

Herkes, mukaddesatımıza yapılan saldırıları lanetlemeli ve ayağa kalkmalıdır. Müslüman halkımız, kutsallarına sahip çıktığı ve izzetle ayağa kalktığı gün, zulmün sopası kırılacaktır.

Ha Amerika’daki papaz Terry Jones, ha Kürdistan’daki kâfir PKK çeteleri... Arada hiçbir fark yoktur. Ayağa kalkıp namusumuz olan Kur’an’a sahip çıkalım.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.