Özel günlerle çirkin yüzünüzü örtemezsiniz

Türkiye halkı olarak her gün özel bir günle yatıp, diğer bir özel günle kalkıyoruz. Bir yılın tüm günleri özel oldu dersem yeridir. Yok, 10 Aralık insan hakları günü, yok kadın hakları günü, yok engelliler günü… Say say bitmiyor. Ne kadar güzel değer varsa, ne kadar güzel söz varsa bu günlerde ağızlardan dökülüyor. Yetkili ve etkililerimizin bu özel günlerde attıkları nutukları, düzenledikleri yemekli, cafcaflı etkinlikleri gören de her şeyi güllük gülistanlık sanacak. Oysa düzelen hiçbir şey yok. Sadece nutuk atılıyor, göz boyayıcı birkaç etkinlik düzenleniyor o kadar. Ve en kötüsü bu gereksiz, anlamsız, sorun çözücü olmayan etkinliklerde israfın her türlüsü yapılıyor. Bu günlere harcanan para sorunları çözmek için harcansa çok daha iyi olmaz mı?

İşin kötüsü kutlanan bu günlerin hemen hepsi Batıdan alınma, Avrupa'dan çalınma. Hem Batı bize düşman, Avrupa kuyumuzu kazıyor, Batılı değerlerle bir yere varılamaz, özümüze dönmeliyiz diyoruz; hem de ne kadar Batılı ve Avrupai gün varsa balıklama atlıyoruz.

Batı bu tür günleri vicdanını rahatlatmak, çirkin yüzünü örtmek için icat ediyor. Çünkü Batı insanı iflas etmiş durumda. Ahlaken, dinen, insani anlamda, ailevi ve sosyal ilişkiler anlamında iflas etmiş durumda. Batıda aile hayatı, anne-baba ve evlat ilişkisi, karı-koca ilişkisi bitmiş. Batı bunu biliyor. O yüzden ne yapıyor? Bu yönünü gizlemek, perdelemek, vicdanını rahatlatmak için anneler günü, babalar günü, sevgililer günü, bilmem ne günü diye bir sürü gün icat ediyor. Hem vicdanını rahatlatıyor hem de bu günleri bahane edip halkları korkunç bir israf ve tüketime sürüklüyor. Biz Müslümanlar da sorgulamadan Batının, Avrupa'nın bu iğrenç kokuşmuş oyunlarının peşinden sürükleniyoruz.

İnsan hakları günü, kadın hakları günü gibi günler icat eden Batı, bu günlerde adeta insanlık, özgürlük ve adalet havarisi kesiliyor. Dünyanın, özelikle İslam âleminin her yerine yaydığı, ihraç ettiği katliamları, cinayetleri, vahşetleri, insanlık dışı zulüm ve sömürüleri maskelemeye çalışıyor.

Ey kara kalpli insanların kara kıtası Avrupa! Ey kötülük ve çirkinliklerin, vahşet ve sömürülerin anavatanı Batı! Ve ey anaların, çocukların, yetim ve dulların acıları, kan ve terleri üstünde barbar uygarlığını yükselten, baykuş tıynetli Amerika! İcat ettiğiniz o süslü püslü özel günlerinizle çirkin yüzünüzü örtemezsiniz. Taktığınız insan hakları, özgürlük ve adalet maskelerinizin altında katlettiğiniz mazlumların kanı ha bire akıyor. O maskelerin altından yayılan pis kokular dünyadaki tüm güzel kokuları bastıracak kadar güçlü.

Günleriniz yerin dibine batsın!  Vahşi kapitalizme halkları meze yapmaya ayarlı özel günlerinizle cehenneme gidin!

Yetkili ve etkili beyler, Müslümanları temsil iddiasındaki STK'lar, Batının bu pis algı operasyonlarına alet olmak istemiyorsanız, bu iğrenç özel günleri alın alçak Batının yüzüne çarpın. Bizim günlerimiz bize yeter!

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.