1. YAZARLAR

  2. Mehmet GÖKTAŞ

  3. Rahmetli Erbakan Hoca Yaşasaydı
Mehmet GÖKTAŞ

Mehmet GÖKTAŞ

Doğruhaber Gazetesi
Yazarın Tüm Yazıları >

Rahmetli Erbakan Hoca Yaşasaydı

A+A-

Dikkat ediyorsanız bazı kesimler bu noktadan hareket ederek siyaset geliştirmeye, böyle bir varsayım üzerine bir şeyler bina etmeye, bu şekilde kendi haklılıklarını ispat etmeye çalışıyorlar.

İktidar cenahında yazıp çizenler Saadet Partisi'ni kastederek bugün izlediği siyasetle, yani CHP ile ittifak kurmakla Erbakan Hoca'nın kemiklerini sızlattıklarını, ona ihanet ettiklerini iddia ediyorlar, bunun için Hoca'nın  geçmişte CHP aleyhine söylediği ne kadar görüntü varsa arşivlerden derleyip kamuoyuna sunuyorlar.

Saadet cephesi de Hoca'nın AK Parti ve Erdoğan aleyhindeki görüntülerini çıkarıp gösterime sunarak kendilerini savunuyorlar. Zira her iki kesim için bu konuda bolca malzeme vardır.

Aslında “Erbakan Hoca bugün olsaydı...” meselesi bizi fazla ilgilendirmediği gibi böylesi farazi düşünceleri İslami açıdan da sağlıklı bulmuyoruz.

Her şeyden önce Erbakan Hoca bugün olsaydı ve bu konudaki düşüncesini herkesin anlayacağı şekilde ortaya koymuş olsaydı bile herkes ona uymak zorunda değildi. Nitekim onun dönemine yetişip daha önce kendisini destekleyen milyonlarca insan son dönemde onu dinlememiş, adeta tek başına bırakmıştır. Sağlığında bir seçime daha girseydi kesinlikle sıfırın altında rey alırdı.

Herkes biliyor ki Hoca bu dünyadan ayrılırken şiddetli bir AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan aleyhtarı olarak ayrılmıştır.

Öyle olunca rahatlıkla şunu söyleyebiliriz; Hoca bugün yaşıyor olsaydı bu çizgisini sürdürüyor olacaktı. Yani bugün Saadetin yaptığının, belki daha da şiddetlisini yapacaktı.

Fakat ben “Erbakan Hoca olsaydı...” ne yapardı sorusundan önce sorulması gereken esaslı bir soru olduğunu düşünüyorum:

-Bugün Erbakan Hoca olsaydı Saadet Partisi'nde mi yer alırdı yoksa Erbakan Vakfında, oğlunun yanında mı?

Başta milli görüş taraftarları Hoca'nın bırakıp gittiği bu gerginlik mirasını sürdürmek zorunda mı? Daha önemli bir soru; bu miras kendilerini nereye kadar götürür, iktidara taşıyabilir mi?

Rahmetli Hoca'nın mirasından alınacak bir şeyler varsa onları alıp daha sonra buna katkıda bulunmak, geliştirip güçlendirmek, illa ki muhalefet yapılacaksa bile bunun en güzelini yapmak, Müslümanca muhalefeti Müslümanlarla yapmak daha uygun bir yol değil midir?

Bize göre Erbakan Hoca'dan kalan en güzel miraslardan birisi AGD'dir, öncek ismiyle MGV'dir. Bu camianın amiral gemisi Saadet Partisi değil AGD olmalıdır.

Bugüne kadar gösterdiģi faaliyetler, etkinlikler, özellikle Kur'an Ziyafetleri günlerinden sonra AGD'nin etiket fiyatı partiden çok çok daha üst seviyelerde seyretmektedir.

Tekrar ediyorum, milli görüş camiasının amiral gemisi AGD'ler olmalıdır.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.