Şanlıurfa Kent Konseyi Kâbe'ye yapılan çirkin saldırıyı lanetledi

Şanlıurfa Kent Konseyi Kâbe'ye yapılan çirkin saldırıyı lanetledi

Boğaziçi Üniversitesinde Müslümanların kutsallarına yapılan çirkin saldırıya Şanlıurfa Kent Konseyi yazılı açıklamayla tepki gösterdi.

Ocak ayı içersinde Boğaziçi Üniversitesinde rektör ataması sonucunda atanan rektörü protesto etmek amacıyla gösteriler düzenlendiği belirtilen açıklamada, "Bu protestolar adı geçen bazı odaklar tarafından üniversitedeki müesses nizamın bozulacağı korkusuyla yapıldı. Yapılan yasal atama sonucu atanan rektörün kendilerinden olmaması, bazı çevreleri rahatsız etmişti. Ancak bu gösterilere katılan illegal odakların varlığı amacın rektöre değil, hükümete ve dolayısı ile devlete karşı bir gayrı meşru savaş olduğu ortaya çıktı. Öğrencilerin arasında teröristlerin  ne işi olabilirdi ki? Bu gösteriler sonrası açılan bir kaldırım sergisinde Kâbe-i Muazzama posterlerinin yerlere serilmesi yüzde 90'dan fazla nüfusu Müslüman olan bu ülkede tüm Müslümanlara hakaret hem de Müslümanları tahrik anlamı taşıyor. Bu gayri İslami, gayri milli, gayri ahlaki hareketi Şanlıurfa Kent Konseyi olarak kelimenin tam anlamıyla lanetliyoruz." ifadeleri kullanıldı.

"Buradaki müptezelliklere kucak açan öğretim elemanlarının kime hizmet ettiği bellidir"

Boğaziçi Üniversitesi'nde cinsel sapkınlar kulübünün bulunmasının üniversitenin ilim yerine neyle uğraştığını kamuoyuna gösterdiğine dikkat çekilen açıklamada, " İnancımıza, ahlakımıza, töremize ters ilişkilerin yaşandığı veya en azından konuşulduğu bu müptezel yuvalar,  ülkemizin geleceğine hakim olabilecek karanlıkları ima etmektedir. Verdiğimiz vergilerle maaş alan buradaki müptezelliklere kucak açan öğretim elemanlarının kime hizmet ettiği artık belli olmuştur. Yine verdiğimiz vergilerle devletin imkan sağladığı öğrencilerin Ebrehe'nin askerlerinden ne farkı vardır? Başımızı iki elimizin arasına alarak düşünelim. Çünkü manzara geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize kimin sahip çıktığını görmemiz açısından çok önemlidir. Bu yanlışımızdan ne zaman döneceğiz." denildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.