Şanlıurfa Valisi Erin, Miraç Kandili münasebetiyle mesaj yayımladı

Şanlıurfa Valisi Erin, Miraç Kandili münasebetiyle mesaj yayımladı

​Corona virüs salgını ve doğal afetlere karşı alınan tedbirlerin yanında dua etmenin önemini de anımsatan Vali Abdullah Erin, "Dua ile hayatımızın güzelleşeceğine inanıyoruz" dedi.

İslam'ın, hiç tanımadığı insanlara bile yardım etmeyi emreden bir din olduğunu kaydeden Vali Erin, "Yüce dinimiz İslam, bizleri bir arada tutan, aynı hassasiyetler çerçevesinde tek millet yapan, ümmet olma bilinciyle hiç tanımadığımız insanlara bile iyilikle yaklaşmayı emreden bir hayat nizamıdır. Dünya hayatımızı hiç tartışmasız en güzel şekilde biçimlendiren İslam, sosyal ilişkilerimizden ekonomiye, davranış kurallarımızdan temizliğe kadar her konuda yol göstermek suretiyle, dünya ve ahiret hayatında gerçek saadetin tek yoludur." şeklinde konuştu.

Miraç Gecesi'nin önemine vurgu yapan Vali Erin, "İnancımıza göre özel önem atfedilen, yapılan ibadet ve duaların karşılığının fazlasıyla alınacağı özel günler ve geceler vardır. Bu gecelerden biri de bu gece idrak edeceğimiz, yüce kitabımız Kur'an'ı Kerim'de apaçık bir mucize olarak bildirilen, İsrâ ve Miraç hadisesinin gerçekleştiği gecedir. Peygamberimize verilen mucizelerden birinin gerçekleştiği bu gece, inananlar için arınma ve gönüllerin Allah'a yükselişi, insanın erdem sıfatına yolculuğudur." diye konuştu.

Kaza ve belalara karşı alacağımız tedbir ve dua ile hayatımızın güzelleşeceğini belirten Vali Erin, "Gönüllerin huzurla dolduğu, manevi dünyamızın aydınlandığı bu gece, başta tüm insanlığın başına musallat olan salgın hastalıkların, son aylarda ülkemizi ve milletimizi derinden üzen doğal afetlerin, kaza ve belaların son bulmasıdır. Tüm İslam âleminin refahı ve gönlümüzden geçenleri Rabbimize iletmek için bir fırsattır.  Kaza ve belalara karşı alacağımız tedbir ve dua ile hayatımızın güzelleşeceğine inanıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslâm âleminin ve hassaten Şanlıurfalı kardeşlerimin Miraç Kandilini tebrik ediyor, dualarında yer almak ümidiyle en kalbi muhabbetlerimi sunuyorum." dedi.

İLKHA


Şanlıurfa Valisi Erin, Miraç Kandili münasebetiyle mesaj yayımladı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler