Şanlıurfa Valisi Erin'den Ramazan'da salgın riski ve yardımlaşma mesajı

Şanlıurfa Valisi Erin'den Ramazan'da salgın riski ve yardımlaşma mesajı

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Ramazan ayı münasebetiyle salgın riski ve yardımlaşma duygusuna dikkat çekerek bir mesaj yayımladı.

Vali Erin, Ramazan ayı nedeniyle yayımladığı mesajında, Ramazan ayının maddi ve manevi kirlerden temizlenmek, oruçla sıhhat bulmak, yardımlaşma, dayanışma ve Allah rızasına ulaşmak için bir fırsat olduğuna vurgu yaptı.

Salgın tedbirlerine riayet etmenin önemine değinen Vali Erin, "Yüce dinimiz İslam'ın beş emrinden biri olan oruç ibadetinin ifa edildiği, bir mübarek Ramazan ayına yeniden ulaşmanın huzur ve sevinci içerisindeyiz. Bu gece başlayacak ve bir ay sürecek olan rahmet iklimi Ramazan, oruç ibadetiyle insan bedenini fiziken arındırıp korurken, her zaman ihtiyacımız olan merhamet, yardımlaşma, dayanışma ve infak etme gibi duygu ve toplumsal vazifelerimizi de bizlere hatırlatmaktadır. Maddi ve manevi kirlerden temizlenmek için bir fırsat olan Ramazan ayının, bir yılı aşkın süredir tüm dünyayı etkileyen, milyonlarca insanın hastalanmasına, hayatını kaybetmesine ve büyük acılar yaşamasına neden olan Coronavirus salgınından kurtulmamız için de vesile olmasını diliyorum." temennisinde bulundu.

"Maske, mesafe ve temizlik kurallarına daha büyük bir titizlikle riayet etmeliyiz"

Ramazan ayında da salgın tedbirlerine azami derecede uyulması gerektiğinin ifade eden Vali Erin, "Bugün toplanacak olan Bilim Kurulu akabinde, bazı yeni tedbir kararlarının alınabileceği malumunuzdur. Alınan kararlar ne olursa olsun, millet olarak alınacak kararlara harfiyen uymakla birlikte, Ramazan ayı boyunca azami ölçüde evlerimizden çıkmamaya, çıkmak zorunda olanların maske, mesafe ve temizlik kurallarına daha büyük bir titizlikle riayet etmelerine her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olduğunu belirtmek isterim. Kendi sağlığımızı korumak ve Allah rızası için tuttuğumuz oruç ne kadar önemliyse, salgın tedbirlerine uymak da en az o kadar önem taşımaktadır." diye belirtti.

"Şanlıurfalı kardeşlerimin ve İslam âleminin Ramazan ayını tebrik ediyorum"

Ramazan ayında yoksullara destek olunmasını belirten Vali Erin, "Kalabalık iftar sofraları yerine ailelerimizle olmak, iftar davetleri yerine yoksullara, salgın nedeniyle maddi sıkıntı içinde bulunan yakınlarımıza ve insanlara destek olmak, yardımlaşma ve dayanışma ruhumuzu geliştirmek zorunda olduğumuz bir dönem yaşıyoruz. Cenab-ı Allah, 'Sabredenlere ecirleri hesapsız olarak, tastamam verilir.' buyuruyor. Bir boyutuyla da sabır olan oruç ibadeti vesilesiyle, rahmet ayı Ramazan'da başta şehrimiz, ülkemiz ve tüm insanlığın yaşadığı sıkıntılı süreçlerin sona ermesini Rabbimden niyaz ediyor, tüm Şanlıurfalı kardeşlerimin ve İslam âleminin Ramazan ayını tebrik ediyorum." dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler