M. Müfit YARAY

M. Müfit YARAY

Sapıklar hucumda, öğretim görevlileri savunmada

17 Nisan’da, toplumda ahlaksızlığın yayılmasını isteyen ve her zeminde eşcinselliği savunan Kaos Gl adındaki eşcinsel örgüt, tamamıyla provaktif bir şekilde ve akademik unvanların arkasına sığınarak, Müslümanlar için kutsal olan Kutlu Doğum Haftasında, Mardin gibi muhafazakar bir memlekette eşcinselliği meşrulaştırma amacıyla bir panel düzenleyecekti. Ancak Mimarlık Fakültesi öğretim görevlisi yard. Doç. Dr.(!!!) Levent Şentürk’ün öncülüğünde, eşcinsel Ali Erol’un “Hastalıktan Hak Talebine Eşcinselliğin Anlamlandırılışının Seyri” başlıklı paneli, Mardin Dost Der ve duyarlı Mardinlilerden gelen tepkiler üzerine rektörlükçe iptal edildi. Bu durum ise eşcinselleri oldukça kızdırdı.

Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya çalışan ve İslam dini ile toplumun %99,999’u tarafından “iğrenç bir hastalık ve sapıklık” olarak görülen eşcinselliği, utanmadan, yüzleri kızarmadan savunan, hatta seslerini bu konuda çıkabildiği kadar yükseltmeye çalışan bu “uğursuz örgütler,” her türlü iletişim aracını kullanmaktan da geri kalmıyorlar. Onlar devletin şerefli bireylerine vermiş olduğu bazı yasal hakların arkasına saklanarak, sağlam bireyleri bozmak için ahlaksızca çalışmaktadırlar. İşin garibi onlar bu sapık fikirlerini bireysel ve fikirsel özgürlüklerin arkasına sığınarak savunurken kendilerinden başka hiç kimseye düşünce özgürlüğü de tanımıyorlar. Sapık fikirlerini her zaman ve zeminde serbestçe savunmak isterken, bu fikri paylaşmayanların sesini asla duymak istemiyorlar. Ellerindeki medya imkânlarını kullanarak bu sesi hemen bastırmaya çalışırlar, yetmediyse önce iftiralarla yıpratırlar ardından hukuk yoluyla cezalandırmaya çalışırlar.

Nitekim bu son olayda da aynı şey oldu. Benim bu konuda yazdığım “İptal yetmez bu ahlaksızlar Mardin’den gitmeli” başlıklı makalem onlara çok dokunmuş olacak ki, bu çevreler ilk önce sosyal medya üzerinden beni ve makalemi onlarca sitede topa tuttular, ardından Kaos GL derneği bu konuda suç duyurusunda bulunacağını ileri sürdü.

Kaos GL derneği adından da anlaşılacağı gibi ulaşabildiği her yerde eşcinsellikle ilgili konularda fitne ve kaos çıkarmaya kendini adamış bir dernek. Bu nedenle gündemde kalabilmek için her türlü kaosu, fitne ve fesadı çıkarmaktan kaçınmıyorlar. Mardin’de yapmak istedikleri şey de aslında bundan başka bir şey değil. Ama bu sefer oyunları bozuldu ve bu yüzden kaosçular çok öfkeliler.

Ancak işin daha korkunç boyutu evlatlarımızı eğitmek özere devlet tarafından görevlendirilen ve bizden alınan vergilerle maaşları ödenen öğretim görevlilerinin bu eşcinsel sapıklara verdiği destektir. Mardin Artuklu Üniversitesinden 12 öğretim görevlisinin (Mehmet Atlı,  Can Bulgu, Bülent Diken, Ezgi Tuncer Gürkaş, Tayfun Gürkaş, Ali Paşaoğlu, Zeynep Sayın, Mehtap Serim, Pelin Tan, Bülent Tanju,  Zehra Tonbul, Emre Özyetiş), imzalayarak kamuoyuna duyurduğu metinde eşcinsellere sahip çıkılıyor ve panelin iptali, özgür eğitimin kısıtlanması adına kınanıyor.

Şimdi bu öğretim görevlilerine sormak lazım, acaba siz bu güne kadar Mardin’de hangi bilimsel çalışmayı yaptınız da Mardin halkı bilimsel ve akademik çalışmalarınıza engel oldu? Bu güne kadar Mardin’e bilimsel olarak hangi projeleri kazandırdınız? Mardin Artuklu Üniversitesi’nin ismini hangi uluslararası veya ulusal bir çalışmada dünyaya duyurdunuz? Allah aşkına söyleyin bu güne kadar hangi bilimsel dergide Mardin’le ilgili bilimsel bir makaleniz yayınlandı da Mardin halkı engel oldu. Yoksa sizin akademik çalışmalardan ve bilimsel projelerden anladığınız tek şey eşcinsellerin haklarını (ne hakkıysa) savunmak mıdır? Mardin’e yapacağınız bilimsel! katkı Mardin halkının eşcinselleştirme projelerine akademik unvanlarınızla destek vermek mi olacaktır? Yine sormak lazım, size göre eşcinsellik nedir? Bir hak veya onur duyulacak bir meziyet midir? Eğer öyleyse siz bu hak ve onuru kendinize, eş ve çocuklarınıza tavsiye ediyor musunuz? Değilse, kendinize tavsiye etmediğiniz bir hastalığı hangi hakla bizim çocuklarımıza allandıra ballandıra anlatmak isteyenlere destek çıkıyorsunuz?

Kaosçu eşcinseller ve bilimum LGBTİ’ler şunu bilsinler ki; evet İslam inancına göre eşcinsellik “en iğrenç bir sapıklık ve hastalıktır.” Allah, Lut (as) gibi özel bir peygamberini insanları bu konuda uyarmakla görevlendirmiştir. Bu mesele Kur’an-ı Kerim’in kırmızıçizgilerinden biridir ve bu nedenle de Müslümanlar için çok hassastır. İslam’a göre her Müslüman Hz. Lut gibi, eşcinsellik sapıklığının yayılmasını engellemek için, çağın gerekleri ve yasalar çerçevesinde, ellerinden gelen her şeyi yapmakla görevlidir. İster bunu kabul edin ister etmeyin. Kabul etmemeniz dinin kurallarını değiştiremez. Evet, o beğenmediğiniz İslam eşcinselliği ve diğer LGBTİ gibi tüm sapık ilişkileri şiddetli bir şekilde yasaklamıştır ve biz Müslümanlar artık sadece oturup, yaptığınız pislikleri seyretmekle kalmayacağız, bilakis yasal çerçevede her zeminde karşınıza çıkıp, pisliklerinizi kamuoyuna duyuracağız.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.