Siirt Üniversitesinde "Afet Farkındalık Eğitimi İş birliği Protokolü" imzalandı

Siirt Üniversitesinde "Afet Farkındalık Eğitimi İş birliği Protokolü" imzalandı

​Siirt Üniversitesi ile AFAD İl Müdürlüğü arasında 2021 Türkiye afet eğitim yılı kapsamında "Afet Farkındalık Eğitimi İşbirliği Protokolü" imzalandı.

Afet farkındalık faaliyetleri, afet ve acil durum ile sivil savunma faaliyetlerine ilişkin protokol; Siirt Valiliğinde Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Şındak ve AFAD İl Müdürü Cahit Akkoyun tarafından imzalanarak yürürlüğe konuldu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından 2021 yılı "Afet Eğitim Yılı" ilan edilmişti. Bu kapsamda imzalanan protokol; üniversitenin akademik ve idari personeline Temel Afet Bilinci (TAB) eğitimlerinin verilmesi ve üniversiteye bağlı fakültelerde "İl Afet Risk Azaltma Planı" (İRAP) oluşturulması için akademik danışmanlık desteğinin sunulması konularını içeriyor.

Protokol kapsamında üniversitenin iş birliğiyle afet riskinden korunmak için afet bilinci oluşturulması, farkındalık eğitimleri, risk ve zarar azaltıcı çalışmalar, tatbikat, halkla ilişkiler ve tanıtım programları gibi afet konulu pek çok eğitimin gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler