Şırnaklı öğrenciler telafi eğitimi alacak

Şırnaklı öğrenciler telafi eğitimi alacak

Şırnak Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde okuyan 613 öğrenci, yaşanan çatışma ve sokağa çıkma yasağından dolayı Batman Üniversitesi’nde telafi eğitimi alacağı belirtildi.

Şırnak Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileri Batman Üniversitesi’nde telafi eğitimleri alacak. 14 Mart’tan bu yana yaşanan çatışma ve sokağa çıkma yasağından dolayı eğitimlerini tamamlayamayan öğrencilerin telafi programı uygulanması ve bu telafi derslerin civar illerde yapılması kapsamında, İlahiyat Fakültesi’nde öğrencileri Batman Üniversitesi’nde telafi derslerini tamamlayacağı belirtildi.

208’i kız, 405’i erkek olmak üzere toplam 613 öğrenci ile 21 akademik ve 3 idari personelin eşlik edeceği bildirildi. Kız öğrenciler Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı Batı Raman Kampüsü’nde, erkek öğrenciler de yeni yapılan Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı Bayındırlık Mahallesi’ndeki Seyyid Bilal Öğrenci Yurdu'nda kalması sağlandı.  

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdüsselam Uluçam’ı makamında ziyaret eden Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Nuri Nas, gösterilen ilgi ve alakadan dolayı Rektör Uluçam’a teşekkür etti.

“Telafi dersleri üniversitemizde yapılacak”

Şırnak Üniversitesi’nin Batman Üniversitesi’ne müracaat ettiğini ve senatoda konuyu görüşüp karar aldıklarını söyleyen Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdüsselam Uluçam, “Bilindiği üzere Şırnak ilinde sokağa çıkma yasağı söz konusu. Şırnak Üniversitesi bu nedenle eğitim öğretim faaliyetlerinde kesintiye gitmek zorunda kalmıştır. Şırnak Üniversitesi telafi dersleri yapılması için üniversitemize müracaat etti. Bizler de konuyu Senatomuzda değerlendirdik. Aldığımız kararlar doğrultusunda Şırnak Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin 613 öğrencinin,  21 akademik, 3 idari personel ile üniversitemizde eğitim öğretim faaliyetlerine kaldıkları yerden devam etmesi sağlanmıştır. İlahiyat Fakültesi öğretim elemanları için 4 akademik oda, fakülte sekreteri ve memurlar için 2 oda tahsis edilmiştir.” dedi.

Eğitim görecek öğrenciler için 6 adet 45 kişilik, 3 adet 90 kişilik derslik tahsis edildiğini ifade eden Uluçam, “Öğrencilerin yurt ve servis konularında da yardımcı olunmuş, yol gösterilmiştir. Öğrencilerin yemekhaneden üniversitemizin öğrencileri ile aynı bedel üzerinden yemek yemeleri sağlanmıştır. Bu anlamda telafi programı süresince gerekli her türlü destek sağlanmaya çalışılacaktır.” ifadelerini kullandı. (İLKHA) HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.