1. YAZARLAR

  2. Mehmet GÖKTAŞ

  3. Siyasi çizgilerimizde bir değişme var mı?
Mehmet GÖKTAŞ

Mehmet GÖKTAŞ

Doğruhaber Gazetesi
Yazarın Tüm Yazıları >

Siyasi çizgilerimizde bir değişme var mı?

A+A-

Geçen haftadan beri kafama takılan bir konu var. Malumunuz Münbiç'te ve başka bir yerde intihar eylemleri oldu, dört beş Amerikan askeri, bir o kadar PYD'li öldü. Zannedersem sizler de benim gibi değerlendirmelerde bulunmuşsunuzdur.

Öncelikle ölenler emperyalist Amerika'nın askerleri ve onları oraya davet edenler, yereldeki müttefikleri. Eylemi üstlenen de DAEŞ. Tevhidî düşünceye mensup bir Müslüman olarak öncelikle ölenler için üzülmek bir yana sevinç duyduğumu çekinmeden söyleyebilirim. Öyle ya, binlerce km uzaktan gelerek İslam beldelerine ölüm yağdıran zalim emperyalist Amerikan askerleri ve işbirlikçileri öldürülüyor, mesele bu kadar net ve berrak. DAEŞ'in hem eylem biçimlerine hem de söylemlerine karşı olduğumuzu ise daha önce defalarca dile getirdik.

Fakat sizin adınıza da konuşmuş olmayayım, içimizde bir tedirginlik var. Özellikle bu işin sonrasının nereye varacağı konusunda.

İsim vermek istemiyorum, bizim bölgede bazı aşiretler arasında anlatıla gelen hikâyeler vardır. Bu aşiretlerden birisi mazlumdur, uysaldır bir diğerinin namı da azgına çıkmıştır. Bu azgın aşiretin yaylada şu veya bu sebepten bir ineği öldüğünde mazlum aşiretten birisi ağlamaya başlarmış. Demişler “ya hu niye ağlıyorsun, ölen inek sizin değil falan aşiretin!”

Adam ağlamaya devam ederek; “Evet amma ben biliyorum ki ölen ineğinin yerini benimkiyle dolduracak” dermiş.

Evet, bizim tedirginliğimizin sebebi de budur. Üstelik biz buna defalarca şahit olduk. Yoksa zalimlerin canı cehenneme.

Hatta İslami medyada bile bu tür eylem ve saldırılar hiç düşünülmeden sipariş ve provokasyon olarak damgalanmaktadır. Fakat biz öyle damgalamasak da netice aynı yere varıyor. “Acaba kafirler bu bahaneyle şimdi ne yapacak?” diye düşünüp duruyoruz.

Halbuki bir zamanlar Afgan mücahitlerinin Sovyet güçlerine karşı, Filistinlilerin siyonistlere karşı düzenledikleri eylemleri sonuna kadar destekler ve onlarla iftihar ederdik.

Acaba siyasi çizgilerimizde bir değişme mi var? Aslında ümmet olarak bu konular üzerinde kafa yormamız gerekmez mi?

Özellikle faydasız hatta ümmetin aleyhine gördüğümüz bu tür eylemler yerine yapılması gerekenin ne olduğunu ortaya koymak gerekmez mi?

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.