Siyonist işgal rejimi Derik’te lanetlendi

Siyonist işgal rejimi Derik’te lanetlendi

Mardin’de HÜDA PAR Derik İl Teşkilatı, işgal rejiminin Kudüs'te Filistinlilere ve Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarını kınadı.

Siyonist işgalci rejimin Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sürürken buna karşı tepkiler de gelmeye devam ediyor. Tüm yurtta olduğu gibi Mardin merkez ve ilçelerinde de işgal rejiminin Kudüs’teki Filistinlilere yönelik saldırılarına tepkiler artarak sürüyor.

HÜDA PAR Derik İl Teşkilatı, düzenlediği basın açıklamasıyla terör şebekesinin saldırılarını kınadı.

Sık sık tekbirlerin getirildiği basın açıklamasında, Kudüs'e sahip çıkılması için İslam dünyasına çağrıda bulunuldu.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan basın açıklamasını okuyan HÜDA PAR Derik İlçe Başkanı Burhan Erol, İslam ümmetinin dağınıklığını ve parçalanmışlığını fırsat bilen siyonist terör çetesinin, Mescid-i Aksa’yı hedef aldığını söyledi.

“Siyonistler izzetli direniş karşısında gerisin geri kaçmak zorunda kaldı”

Terör şebekesi siyonist çetenin, nihai emeli olan Mescid-i Aksa’yı tamamen işgal etmek için fırsat kolladığını ve saldırılarını artırdığına dikkat çeken Erol, “Bu işgale zemin oluşturmak için 10 Mayıs yani bugünü İbrani takvime uydurarak ‘Kudüs’ün Kurtuluş Günü’ ilan ettiler. Bunu da bir bayram havasında işgalci polis eşliğinde on binlerce siyonistle Aksa’yı işgal etmeyi hedefliyordular. Bugün sabah saatlerinden itibaren siyonist polis ve askerler, hiçbir ayrım gözetmeksiniz vahşice Aksa’ya ve içerisindeki Müslümanlara gaz ve ses bombalarıyla ve plastik mermilerle saldırdılar. Müslümanların üzerine arabalar sürerek ezmek istediler. Aralarında ağır yaralıların da olduğu yüzlerce Müslüman yaralandı, onlarcası gözaltına alındı. Elhamdülillah Müslümanlar bedenlerini Aksa’ya siper ederek işgale izin vermediler. Büyük bir kibir ve gururla gelen siyonistler, bu izzetli direniş karşısında gerisin geri kaçmak zorunda kaldılar.” dedi.

“Siyonist saldırılar devam ettiği müddetçe tepkiler de artarak devam etmelidir”

“Siyonist işgalcilerin pervasızlığı onların gücünden veya cesaretinden kaynaklanmıyor” diyen Erol, “Onların saldırılarını her gün biraz daha genişletmelerinin en büyük nedeni, İslam dünyasının dağınıklığı, duyarsızlığı ve kutsallarımıza yaptıkları saldırıları sözlü olarak kınamakla yetinen İslam ülkeleri yöneticilerinin samimiyetsizliğidir. Aksa’mıza yapılan bu alçakça saldırıları kabul etmediğimizi en gür sesle dile getirmeliyiz. Müslümanlar her nerede olurlarsa olsunlar bu saldırıları tel’in etmek ve kendi ülkelerinin yöneticilerini harekete geçmeye zorlamak için seslerini yükseltmelidirler. Siyonist saldırılar devam ettiği müddetçe tepkiler de artarak devam etmelidir.” ifadelerini kullandı.

“Mescid-i Aksa’yı savunmak bütün ümmetin görevidir”

Mescid-i Aksa ve Kudüs davasının sadece Filistinlilerin ve Arapların davası olmadığına işaret eden Erol, “Mescid-i Aksa ve Kudüs davası, bütün Müslümanların davasıdır. Mescid-i Aksa’yı savunmak sadece Filistinlilerin değil, bütün ümmetin görevidir. Bu nedenle Aksa’yı en ön cephede savunan Müminler asla yalnız ve yardımsız bırakılmamalıdır.” şeklinde konuştu.

“Teröriste her türlü yardım suçtur”

İslam ülkelerinin yöneticilerine seslenen Erol, “Sizler yeri geldiğinde ‘israil bir terör devletidir’ diyorsunuz ki doğru söylüyorsunuz. İsrail bir terör şebekesi ise o zaman teröre ve teröriste her türlü yardım suçtur. Siyonist vahşeti sadece kınamakla yetinmeyin; siyasi, ekonomik, askeri, diplomatik alanlarda somut yaptırımlar için ivedilikle adım atın. Son olarak şunu da ifade etmek isteriz ki siyonistlerle normalleşme adımlarını hızlandıranlar, bugün olmasa da tarih önünde yargılanacak ve mutlaka mahkûm olacaklardır. Temennimiz yaptıkları bu cürümden bir an önce dönmeleri ve tövbe etmeleridir.” diye konuştu.

“Ümmetin onurunu koruyan Filistinli kardeşlerimize selam olsun”

Erol, son olarak şunları söyledi: “Günlerdir Mescid-i Aksa’ya gecesini gündüzüne katarak- bedenlerini siper eden tüm Filistinli kardeşlerimize selam olsun. Sizler ümmetin onurunu koruyorsunuz. Zalimlere karşı dik duruşunuz elbette zaferi getirecektir. Zulmetmekte olanlar ise yakında nasıl bir inkılaba uğrayıp devrileceklerini göreceklerdir.”

Basın açıklaması yapılan duanın ardından sona erdi.


Siyonist işgal rejimi Derik’te lanetlendi

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler