1. YAZARLAR

  2. Mehmet GÖKTAŞ

  3. Siz olmasanız hangi şerefsiz ayakta durabilir ki?
Mehmet GÖKTAŞ

Mehmet GÖKTAŞ

Doğruhaber Gazetesi
Yazarın Tüm Yazıları >

Siz olmasanız hangi şerefsiz ayakta durabilir ki?

A+A-

 Bu şekilde bazı kötü kelimeleri çok kullandığım için siz muhterem okuyucularımdan özür diliyorum. “Şerefsiz” yerine “zalim” diyeceğim ama inanın yerini tutmuyor, eksik kalıyor. Zalimin bile kendisine göre bir haysiyeti bir şerefi vardır.

Kızıyoruz ama Trump denilen sapkın bunak çoğu zaman eğip bükmeden, politik dil kullanmadan doğruyu söylüyor. Mazlumların, özellikle Müslüman kitlelerin uyanması açısından aslında büyük bir fırsattır. Bütün dünyanın önünde Suud hanedanına yönelik “Biz olmasak iki hafta ayakta duramazsınız...” diyerek açıktan bunun bedelini talep etmesinin sizce bir yalan ve yanlış yönü var mı, doğru olan bu değil mi? Yanlış olan sadece kapalı odalarda bu şerefsizlerin yüzüne söylenmesi gerekirken açıktan dünyaya duyurulmasıdır.

Bu mesele üzerine yazılanlara bakıyorum da genellikle kralın onurunun kırılması, yerin dibine batması meselesi üzerinden ifade ediyorlar.

Halbuki bize göre aslında bu kitlelere, uyanması gereken, birazcık kıpırdaması gereken kitlelere Allah'ın bir lütfudur. Kralın onurundan daha çok onun idaresi altındaki kitlelerin onurunu ilgilendirmiyor mu?

Önce şu konuya bir açıklık getirelim: “Biz olmazsak siz iki hafta ayakta duramazsınız” derken kime karşı ayakta duramayacaklarını söylüyor? Onları yıkmak isteyen başka ülkeleri mi kastediyor? Asla. Kendi halklarına karşı ayakta duramayacaklarını söylüyor. Öyle değil mi? Çünkü orta doğudaki bütün despotlar kendi insanına karşı zalim ve despottur.

Önce Trump ve onun ABD'sine seslenmeliler: Sadece Suud hanedanı değil, İslam dünyasındaki hangi zalimin, hangi diktatörün arkasında siz yoksunuz ki? Hangi despot, hangi soyguncu gasıplar sizin sayenizde ayakta durmuyorlar ki? Hangi darbenin ve darbecinin arkasında değilsiniz ki? Allah korusun eğer 15 Temmuz darbecileri hedeflerine ulaşsalardı onlara da aynı şeyi söyleyecektiniz; “Bizim sayemizde bu darbeyi gerçekleştirdiniz ve bizim sayemizde devam ediyorsunuz, biz olmazsak asla ayakta duramazsınız. Onun için lütfen bunun bedelini ödeyin...” diyecektiniz,  istediğinizi alacaktınız öyle değil mi? Eşkıyanın başı siz değil de kimdir söyler misiniz?

Yani demek istiyoruz ki bu sapkın moruk Ümmetin uyanışı ve başlarındaki şerefsiz despotları al aşağı edebilmeleri için önemli bir fırsattır.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.