1. YAZARLAR

  2. Mehmet GÖKTAŞ

  3. Şu en çok sevenlerin şerrinden sana sığınırız!
Mehmet GÖKTAŞ

Mehmet GÖKTAŞ

Doğruhaber Gazetesi
Yazarın Tüm Yazıları >

Şu en çok sevenlerin şerrinden sana sığınırız!

A+A-

Neyi en çok sevenlerin şerrinden Allah'a sığınırız biliyor musunuz?

Vatanı en çok sevenlerin şerrinden

Devleti en çok sevenlerin şerrinden

Bayrağı en çok sevenlerin şerrinden...

Az kalsın unutuyordum, bir de Ehli Sünneti en çok sevenlerin şerrinden de Rabbimize sığınıyoruz.

Daha doğrusu bu saydıklarımı en çok kendilerinin sevdiğini iddia edenlerin, bu iddia ile öne çıkıp ortada dolaşanların şerlerinden Allah'a sığınırız. Bunlardan çoğunun öne çıkacakları başka bir meziyetleri, başka bir erdemleri, başka bir artı değerleri olmadığı için diğer insanlardan imtiyazlı konumda olduklarını göstermek için “en çok sevenler” olarak arzı endam etmek onlar için işin en kestirme yolu bu oluyor.

Hani o meşhur romanda “ormanda herkes eşittir fakat maymunlar daha eşittir” göz açıklığı var ya, mesele odur.

Bunların devlet sevgileri de, bayrak sevgileri de, vatan sevgileri de, ehli sünnet sevgileri de bambaşkadır, bizimkilere hiç mi hiç benzemez. Onlarınkinin yanında bizimki de sevgi mi? Onlara göre hepimizin sevgisinde mutlaka bir bit yeniği vardır. Hatta o sevgimizin arkasında gizli bir ihanetimiz var.

Daha net konuşacak olursak, bu “en çok seven” beyefendiler aynı zamanda birer kayıt memurudurlar, onlardan belge almadan, onların onayı olmadan asla vatanını en çok sevenlerin, bayrağını en çok sevenlerin, devletini en çok sevenlerin, ehli sünnete en bağlıların sınıfına dahil olamazsınız.

Belki diyeceksiniz ki, “onlar kim oluyormuş da biz onlardan belge alacakmışız?”

Benden söylemesi, en kısa zamanda devlet düşmanı, bayrak düşmanı, vatan haini ve ehli sünnet karşıtı damgasını yemeniz an meselesi. Sonra bekleyin başınıza gelecekleri.

İşin acı tarafı öyle kolay kolay da herkesi kaydetmiyorlar ha. Acaba kadrolar dolu da ondan mı?

Hem önüne gelen herkes “en çok sevenler” sınıfına kaydolabilir mi dersiniz? Sizin geçmişinizi, soyunuzu, sopunuzu ve şu ana kadar yazdıklarınızı ve konuştuklarınızı didik didik etmeden kabul edilmeyi kolay mı zannediyorsunuz?

Samimi olarak tekrar ediyorum, Devleti en çok sevdiğini iddia edenlerin, bayrağı en çok sevdiğini iddia edenlerin, vatanı en çok kendilerinin sevdiğini iddia edenlerin şerlerinden, hırslarından,  jurnallerinden, iftira ve tuzaklarından Allah'a sığınıyoruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.