TBMM`den BM ve ABD terör yasası geçti

 ŞİMDİ DE MÜSLÜMANLARA "ONE MİNUTE"
Dün yazılı basın baskısından sonra meclisten geçirdiler meşum bir yasayı. Günlerdir tartışılan ve tepki gösterilen bu yasaya iktidar sağır sultan kesildi ve bildiğim kadarıyla tüm bu tepkilere hiçbir açıklama yapmadı. “Ben geçireceğim kim ne derse desin” mantığıyla hareket edildi.

TBMM Genel Kurulu`nda iki gündür görüşmeleri devam eden `Terörizmin Finansmanı`nın Önlenmesi Hakkında Kanun Tasarısı` dün saat 21:00’dan sonra kabul edildi. Yasanın yürürlüğe girmesiyle, Birleşmiş Milletler sözleşmesine göre BM, ABD ve AB`nin terörist olarak ilan ettiği örgüt ve gruplar Türkiye tarafından da terörist olarak kabul edilecek. ABD, BM ve AB`nin terör listesine aldığı herhangi bir gruba yardım eden kuruluşların malvarlığına yargı kararı olmadan el konulabilecek.
Buna göre BM veya ABD’nin terör listesinde bulunan dünyanın herhangi bir yerindeki mazlum ve mahrumlara yardım eden sivil toplum kuruluşlarının canına okunacak. Sivil toplum kuruluşları, terörist ABD’nin listesinde bulunan hiçbir Afrika ülkesine veya oradaki camia ve gurupların yardımına koşamayacak; koştukları takdirde ABD’nin talimatıyla mazlum ve mağdur insanların ihtiyaçları için Müslüman halkın ödediği paralara ve mal’a mahkeme ve yargı kararı aranmadan kurulacak bir komisyonun kararıyla el konulabilecek.

Bu yasa kadar saçma bir yasa var mı Allah aşkına. ABD’nin terörist dediklerine terörist demek… Bunu yapanlara soruyorum: Şimdi bu yasayı geçirmekle “ABD ikna olmuşsa biz de ikna olmuşuz…” diyen zihniyetten ve anlayıştan ne farkınız kaldı. Şuan ABD’nin terörist listesinde hangi Müslüman halklar yoktur? Şimdi onun her terörist dediğine bizim terörist dememiz gerektiğini ifade edecek bir yasayı kim nasıl onaylayabilir ve bunu nasıl izah edebilir.

Ey muktedirler! Bilesiniz ki bütün yetkiler geçicidir. Bu koltuklarda ilel ebed oturacak da değilsiniz. Bugün siz, yarın başkaları oraları dolduracaktır. Biz zaten iktidarız ve “gereğini yaparız, merak etmeyin...” teraneleriyle bu halkı kandırmanın bir anlamı yoktur.

‘PKK için bize faydası olur’ diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Şuan PKK’nin “terörist” olarak görüldüğü ülkelerin hangisinden size hayır geldi. Oslo’larda oralarda şuralarda cirit atmıyorlar mı? Kollarından tutup size getireni oldu mu? Kelepçeyi kardeşlerimizin, anahtarını da katil-terörist ABD ve işbirlikçi ülkelerin eline vermenin vebalı olamaz mı?
Bunları yazarken aklın mantığın durduğu noktadayım. Bana göre bu Türkiye’nin ve iktidarın bu sefer Müslümanlara “One minute”si şeklindedir.

Şuan ABD’nin terör listesinde hangi Müslüman ülkelerin halkları yoktur, tek bir taneyi söyleyin! Türkiye’den, Irak’tan, Afganistan’dan, Somali’den, Pakistan’dan örnek verebiliriz, mesela. Hangisine baksanız mutlaka o kendisi gibi kara olan listesinde –müslüman halklardan- birileri vardır.

1267 sayılı kararla terörizme finansal destek sağlayan kişi ve örgütlerin listesi belirlenerek, BM üyesi devletlere bu listede yer alan kişi ya da terör örgütlerinin malvarlıklarının dondurulması yükümlülüğü ne kadar doğru bir şey?
23 Şubat 2013 tarihine kadar bu yasanın çıkarılmaması halinde Türkiye`nin teröre destek veren ülkeler listesine girme tehlikesi varmış. Olsun be kardeşim! Şuana kadar bizi almadılar da bize ne yararları oldu. Uluslar arası sularda insanlarımızı katletmediler mi? O zaman da biz onların terörist listelerinde değildik ya!

Netice itibariyle; bu yasanın büyük riskler ve tehlikeler taşıdığı herkesin malumu. Hukukçular, sivil toplum kuruluşları, partiler, halk, kısacası herkes tepkilidir. Bu yanlışın Sayın Cumhurbaşkanı’ndan dönmesi gerekmektedir. İnanıyoruz ki bu yanlıştan dönüş Müslüman halkların yararına olacaktır.

Selam ve dua ile.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.