1. YAZARLAR

  2. Mehmet GÖKTAŞ

  3. Tek birleşme noktamız Hz. Peygamberdir
Mehmet GÖKTAŞ

Mehmet GÖKTAŞ

Doğruhaber Gazetesi
Yazarın Tüm Yazıları >

Tek birleşme noktamız Hz. Peygamberdir

A+A-

Artık anlaşılmış olmalıdır; üzerinde hiç tereddüt etmeden birleşeceğimiz tek nokta vardır, o da Hz. Muhammed Aleyhisselamdır.

Hiç bir değerimiz, öne çıkarmaya çalıştığımız hiç bir artımız ve erdemimiz Hz. Muhammed Aleyhisselam kadar toplayıcı, toparlayıcı olmamış ve olamayacaktır.

Hiç bir toplanma çağrısı pratikte böyle çabuk bir karşılık bulamaz. Başka nereye çağırırsanız çağırın laftan ve teoriden öteye geçemez. Bağırıp çağırdığınızı ancak kendiniz duyarsınız. İsterseniz etrafınıza şöyle bir bakın.

Daha da önemli bir şey. Peygamber Aleyhisselam sadece kemiyet açısından değil, sadece bedenleri değil, ruhları, beyinleri de bir noktada toplamaktadır.

Bu gerçek şu son fotoğraflarla öylesine gün yüzüne çıkmıştır ki, artık hiç kimse bunun aksini iddia edemez, başka hiç bir alternatif de gösteremez.

Her Kutlu doğum etkinliği sonrasında yaptığım gibi Diyarbakır ve diğer yerlerin ihtişamını anlatmayacağım artık.

Müslümanlar artık şu gerçeği görmelidirler ki, İslam Davetinin merkezine Allah'ın Rasûlü konmalı ve insanlık ona çağrılmalıdır. Çünkü ona yapılan çağrı, onun Allah'tan getirdiklerine yapılan çağrıdır.

Eğer siz çağrınızın merkezine Hz. Peygamber Aleyhisselam'ı yerleştirirseniz bu çağrıya sadece parça parça olmuş İslami guruplar değil, bölgenin bütün insanı icabet edecektir.

Diyarbakır, Batman, Van ve bölgenin bütün etkinlik fotoğrafını mercek altına aldığınızda sizin düşünce ufkunuzu açtıkça açacaktır.

Madem ki “Haydin Hz Muhammed Aleyhisselam'a!” denilince herkes bir noktaya koşuyor, madem o notaya yüz binler, milyonlar toplanıyor, madem onun adı anılır anılmaz HDP'lisinden, Ak partilisinden tutun herkesin gözleri doluyor, herkes yürekten ona salatü selam getiriyor, istisnasız herkes tekbirlere, salavatlara eşlik ediyor... Allah aşkına bundan daha büyük bir güç, bundan daha büyük bir heyecan ve enerji olabilir mi?

Daha net bir şey söyleyeyim. Nevruz etkinliklerine katılanların büyük bir kısmı aynı zamanda Mevlüd etkinliğine de katılmaktadırlar, hele bayanlar istisnasız.

Bu fotoğraf bizim için bir hareket noktası olmalı değil midir? Bu ülkenin aklı başındaki insanlarını harekete geçirmeli değil midir?

Madem ki Hz. Muhammed (s.a.v) bu ülkenin ve özellikle bölgenin üzerinde ittifak ettiği tek değer, o halde bundan sonra atılacak adımlar olmalı, yapılacak şeyler olmalıdır.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.