1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Türkiye'nin hiçbir ülkenin toprağında, hiçbir toplumun özgürlüğünde gözü yoktur
Türkiye'nin hiçbir ülkenin toprağında, hiçbir toplumun özgürlüğünde gözü yoktur

Türkiye'nin hiçbir ülkenin toprağında, hiçbir toplumun özgürlüğünde gözü yoktur

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin hiçbir ülkenin toprağında, hiçbir toplumun özgürlüğünde veya çıkarlarında gözü olmadığını belirterek "Böyle bir ithamı, kendimize yapılmış en büyük hakaret sayarız" dedi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi'nde "Küreselleşmenin Krizi: Riskler ve Fırsatlar" ana temasıyla düzenlenen TRT World Forum 2019'a katılarak bir konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, "Bağımsızlığını kendi gücüyle kazanmış, kalkınmasını kendi iradesiyle gerçekleştirmiş Türkiye gibi birkaç ülke dışında herkes mutsuz, sıkıntılı ve zayıftır. Ne tek kaynağı petrol, doğal gaz olan finans gücü ne toprak ve nüfus büyüklüğü ne kayıtsız şartsız yeni düzene teslim olma çabası, bu gerçeği değiştirmeye yetmemiştir. Sınırları terle ve kanla değil de masa başında cetvelle çizilerek oluşturulan devletlerin, hiçbir zaman gerçek devlet olamayacağı ortaya çıkmıştır." değerlendirmesinde bulundu.

"Biz sahip olduğumuz her şeyin bedelini misliyle ödemiş bir milletiz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Özgürlüğün başkaları tarafından verilen bir lütuf değil; hak edilen, uğrunda mücadele edilen, yürek ve bilek gücüyle alınan, ölümüne bir kararlılıkla da korunan kutsal bir değer olduğunu bu süreçte bir kez daha gördük. Türkiye'nin coğrafyasındaki diğer devletlerden farkı işte burada yatıyor. Biz sahip olduğumuz her şeyin bedelini misliyle ödemiş, hâlâ da ödemeye devam eden bir milletiz." diye ekledi.

Türkiye'nin hiçbir ülkenin toprağında, hiçbir toplumun özgürlüğünde veya çıkarlarında gözü olmadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Böyle bir ithamı, kendimize yapılmış en büyük hakaret sayarız. Biz sadece, kendimizin ve ayrılmaz bir parçamız olarak gördüğümüz kardeşlerimizin hakkını, hukukunu, geleceğini savunuyoruz." dedi.

Konuşmasının devamında, "Karanlıkta göz kırpılarak perde arkasından toplumları yönetme devri kapanmıştır" açıklamasında bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Diplomasinin sadece güçlülerin baskı aracı olarak kullanılmaya devam edilebilmesi mümkün değildir. Darbeler dâhil her yol mubah sayılarak kurulan çarpık düzenin artık sonuna gelinmiştir. Özellikle de küresel sistemin en zayıf halkasını oluşturan ekonomik ilişkilerin, siyasi hedeflerin silahı hâline dönüştürülmesi, âdeta intiharla eş anlamlıdır." şeklinde konuştu.

İLKHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.