Ümmete bayram müjdesi

Müslim ‘de geçen Hadis-i Şerifte Efendimiz (sav) “ Müminlerden küçük bir grup beyaz sarayı fethedecektir” buyurur. Hadis-i Şerifin devamında Kisra’dan bahsedilir ancak tarihçiler Kisra’nın sarayının hadisi şerifte zikredildiği gibi ‘beytül ebyad’ yani beyaz saray ünvanlıyla anılmadığını söylerler.

İlginçtir bugün Arap medyası ABD’ nin beyaz sarayı için sarayı anlatan daha uygun kelimeler kullanmak yerine aynı hadisi şerifte geçen ‘beytül ebyad’ ifadesini kullanır.

İman edenlerin, ABD’nin zulmünü temsil eden merkezinin bir gün yıkılacağından elbette ki zerre kadar şüphesi olamaz. Hadis-i Şerif ise bunun müminlerin hatta müminlerden küçücük bir grubun eliyle gerçekleşeceğini müjdeliyor.

Neredeyse her gün birkaç kez beyaz saray sözcülerinin israil’e destek açıklamaları ile birlikte israil’in beyaz saray, beyaz sarayın da israil olduğu şeklinde oluşan doğal algının mezkur Hadis-i Şerifin günümüze olan işaretini çok daha fazla pekiştirdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Yine Hadis-i Şerifin metninde grup ve topluluk anlamına gelen ‘usbe’ kelimesi yerine küçücük bir topluluk ve grupçuk anlamına gelen ‘useybe’ tabirinin kullanılması da ilginçtir. İsrail’e yani ABD’ye, beyaz saraya ciddi kayıplar verdiren ve adeta fetih yolunda ilerleyen Gazze’deki İslami direniş güçlerine bakıldığı zaman da birkaç bini geçmeyen sayılarıyla, minicik roketleriyle, olmayan toplarıyla, tanklarıyla ve ellerinde bulunmayan gemileriyle, uçaklarıyla küçücük bir grup oldukları da apaçık ortadadır.

Keyfiyeti büyük, kemiyeti küçük bu mümin grupçuğun yaptıklarına bakar mısınız? Melekleri arkalarına almışlar ve neredeyse her gün onlarca israilli teröristi cehenneme gönderiyorlar.

Aileleri, çocukları, kardeşleri tüm dünya zalimlerince katledildiği halde, kınayanın kınamasından korkmuyorlar, başlarına gelen musibetlerle yıkılmıyorlar, yılgınlığa kapılmıyorlar, kaçmıyorlar, hilelere kapılmıyorlar, satılmıyorlar, satın alınmıyorlar.

Üstelik imkânsızlıktan dem vurmuyorlar da sanki imkânsızı vuruyorlar. Hem sözlerine öyle sadıklar ki bayramda ümmete zaferler hediye edeceklerini söz vermişlerdi bugün o sözlerini tutuyorlar.

15 asırdır bayramların hangisinde kan ve gözyaşı eksik oldu ki bugün bayramın adı taziye olsun.

Hatta daha da ötesi öldürülen her bir israil askeri için bayram daha bir bayram olmalı, müminler birbirini tebrik etmeli, kutlama mesajları yayınlamalı.

Evet, bu bayram bize küçücük bir grubun tüm dünyanın zalimlerine karşı bile olsa direndiğinde zaferler tattıracağını bir kere daha göstermişse mübarek olmuştur.

Bu bayram, bize ABD ve israil’in yenilip yıkılacağına dair müjdeleri bir kere daha hatırlatmışsa mübarek olmuştur. Yahudi ve Hıristiyanları dost edinenlerin onlardan olduğu hakikatini bir kere daha apaçık göstermişse mübarek olmuştur.

Şimdi daha büyük bayramlar bekliyoruz. İsrail’in olmadığı ve beyaz sarayın fethinin tamamlandığı bayramlar.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.