Vatandaşlara 'Sosyal mesafeyi ayarlayın, herkes, hadi!' diyen validen açıklama

Vatandaşlara 'Sosyal mesafeyi ayarlayın, herkes, hadi!' diyen validen açıklama

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, vatandaşa yönelik sarf ettiği sözlerine ilişkin, "Yanlış anlaşılmış olmak beni üzer, böyle bir yanlış algı var ise kusurumuz affola." dedi.

Vali Kocabıyık, kentin en işlek yerlerinden İsmet Paşa Caddesi'nde incelemelerde bulunduğu sırada "sosyal mesafeye" dikkati çekmek için söylediği sözlerine ilişkin, "Vatandaşlarımızı kıracak her türlü davranıştan edep ederim. Yanlış anlaşılmış olmak beni üzer, böyle bir yanlış algı var ise kusurumuz affola." ifadesini kullandı.

Vali Funda Kocabıyık, şunları kaydetti:

Bizler toplum sağlığını korumak için görevimizin başındayız ve milletimize hizmet ediyoruz. Sadece kuralları koyma aşamasında değil, denetleme aşamasında da sahada yer almalıyız ve alıyoruz da.

Salgının engellenebilmesi ve alınan tedbirlerimizin uygulanabilirliğini görmek için dün ilimizin en işlek caddelerinden olan İsmet Paşa Caddesi'nde denetimlerde bulundum. Görevlilerimizin de bulunduğu bir bankanın önünde sosyal izolasyonun sağlanmadığını fark ettim.

Bu sıkıntılı günlerde mesai harcayan tüm arkadaşlarımızın çok yorulduğunu biliyorum. Dolayısıyla hem yorgunluktan hem de düzenlemelerin yeni başlaması sebebiyle bazen aksaklıklar yaşayabiliyoruz.

Bu düşünce ile arkadaşlarımızın konumlandığı noktaya uzak olduğum için onlara seslenerek, sosyal izolasyona dikkat etmeleri gerektiği hakkında ikazda bulundum.

Unutmayalım ki sosyal mesafe salgından zarar görmemizi engelleyen en önemli tedbirlerden. Topluma hizmet etmek için seferber olduğum bu görevde vatandaşlarımızı kıracak bir tavır sergilemem mümkün değil ancak tüm arkadaşlarımız çok yoğun bir şekilde bu amansız salgınla var gücüyle mücadele ediyor.

Bu bizim görevimiz, milletimize olan borcumuz. Her şeyi insanlarımız için yapıyoruz. Toplum sağlığı için tüm birimlerimizce beraber emek veriyoruz. Lütfen siz de kendiniz için aileniz için evinizde kalın. Zorunlu olmadığı sürece dışarı çıkmayın. Evde kalmaya lütfen devam edelim.

Vali Kocabıyık ne demişti?

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, Coronavirus yasaklarını yerinde görmek için kent merkezine teftişe çıkmıştı.

Teftiş sırasında kendisinden uzakta bulunan vatandaşlara hitap eden Kocabıyık, "Sosyal mesafeyi ayarlayın. Düzelt! Herkes, hadi!" diye seslenmişti.

Video nedeniyle sosyal medyada birçok kişi, Vali Kocabıyık'a vatandaşları azarladığını belirterek tepki göstermişti.

İLKHA

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler