Yavuz hırsız

Bu hafta Yusufi kardeşleri anlatacaktım. Çektikleri acılarından, hayran olunası sabırlarından, bahsedecektim. Yusufi ailelerin yürekleri lime lime eden hayat öykülerinden kesitler sunacaktım. Zindan yollarında büyümüş, baba hasretiyle yanıp tutuşmuş, gözlerindeki özlemle babalarına kavuşma anını hasretle bekleyen çocukların, evlatların hüznüne ortak olacak, onlarla beraber ağlayacaktım.

Ne kadar adi suçlu, hırsız, ırz düşmanı varsa hapisleri boşaltmak için onları peş peşe bırakan, en az Fesat grubu kadar darbe yanlısı, halk düşmanı, elleri kanlı derin laikçileri FETO kumpasına kurban gitmişler bahanesiyle salıveren hükümetin dindar mahkûmlar, Hizbullah tutukluları karşısındaki aymazlığına öfkelenen Yusufi ailelerin öfkelerine ben de katılacak, eleştiri oklarını sorumlulara yöneltecektim…

Darbe teşebbüsünün ilk saatlerinden itibaren aslanlar gibi meydanlara inip darbecilere, işgalcilere kahramanca direnen, şehit ve yaralılar veren, bu ülkede FETÖ grubunun kumpasları sonucu haksız yere zindanlara atılıp bu gruptan en büyük zulmü gören cemaat oldukları ortaya çıkan Mustazaf Camiaya, HÜDA PAR camiasına yapılan haksızlık ve zulümlerin neden görmezlikten gelindiğini, hangi mantıkla hala bu camianın yok sayılmaya çalışıldığını soracaktım. Yusufi kardeşlerimle beraber haykıracak, imkânları olduğu halde bu camianın mağduriyetini gidermeyen yetkilileri Allah'a şikâyet edecektim.

Ama önceki gün laikçilerin kümelendiği meşhur bir TV kanalında izlediğim bir program yok artık bu kadar dedirtti bana. Ki buna benzer programlar son günlerde bayağı revaçta. Programda adını vermek istemediğim sözde İslamcı kılıklı bir hoca efendi de vardı. Kur'an hamisi geçinen bu hoca öyle şeyler söylüyordu ki Kemalist laikçiler zevkten adeta dört köşeydiler.

Neymiş efendim, bütün cemaatler potansiyel darbeciymişler. İlerde başka bir darbenin olmaması için cemaatlere yönelik tedbir almak gerekliymiş. Darbelerin panzehiri laiklikmiş, Atatürk laikliğiymiş. Laik kültür gelişmeliymiş. Bediüzzaman gibi adamlar da eğer güç sahibi olsaymışlar Fethullah gibi darbeye kalkışırlarmış.

Bu kadar utanmazlığa, yalancılığa, hatta alçaklığa pes doğrusu! Adamlara bakın! Yavuz hırsız misali, tarihiniz boyunca her türlü derin işlerin, kirli tuzakların, vahşi katliamların, sayısız darbenin arkasında hep siz olacaksınız, halka yapmadığınız zulüm kalmayacak, sonra da kalkıp utanmadan masum ayaklarına yatacaksınız. Herkesi kendiniz gibi aptal mı sanıyorsunuz?

FETÖ'nün laikliğin anası olan Batının güdümünde olan İslam karşıtı bir oluşum olduğunu, bizzat Müslümanların, İslami cemaat ve camiaların önlerinin kesilmesi için kurulan 40 yıllık bir kuruluş olduğunu, siz laikçilerden her zaman destek gördüğünü, sizinle sürekli flört edip İslam karşıtı uygulamalarınıza destek olurken, İslami camiaları düşman bellediğini, Müslümanlara kan kusturduğunu en iyi siz bilirsiniz…

Bırakın ucuz numaraları. FETÖ darbe teşebbüsü Müslümanlara karşıydı. İslami cemaatlere ve yükselişte olan İslami harekete karşıydı. Batı destekli, Amerika ve israil destekliydi.  Darbe girişimi günlerinde sizler evlerinizde saklanırken İslami cemaat mensupları meydanlara indi. Canları, kanları pahasına darbecileri püskürttü. Darbe girişimi esnasında şehit olan, yaralanan insanlara bakın, ailelerine bakın, büyük çoğunluğunun İslami yaşantıya sahip insanlar olduklarını göreceksiniz.

Biliyoruz, sizin derdiniz başka. Tekrar eski günlerinize dönmek istiyorsunuz. “Ordu göreve” diye gazetelere manşet attırdığınız günlere… Mutlu ve putlu bir azınlık olduğunuz günlere… Atatürk'ü kullanarak, Atatürkçülük maskesi altına saklanarak her türlü pis işinizi, gayri meşru eylemlerinizi meşrulaştırdığınız günlere…

İslam'ın güçlendiği, İslami şuurun arttığı, İslami cemaatlerin sözünün geçtiği bir ülkede halkın zenginliklerini talan edemeyeceğinizi, ülkeyi babanızın çiftliği gibi kullanamayacağınızı, arzu ve heveslerinizi kanunlaştırıp anayasa, hukuk diye pazarlayamayacağınızı bildiğiniz için İslami cemaat ve camialara düşmanlık yapıyorsunuz.

Yoksa darbeler umurunuzda bile değil. Hatta FETÖ başarılı olsaydı en büyük destekçileri siz olacaktınız. Çünkü efendileriniz bir… Cumhuriyet tarihindeki tüm darbelerin ve darbe teşebbüslerinin arkasında sizin efendilerinizin olduğunu saklamanız beyhude…

İslam ve Müslümanlarla savaşmak için daha ciddi bahaneler bulun. Darbe karşıtlığına soyunmak sizi gülünç düşürüyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.