1. YAZARLAR

  2. Sadullah AYDIN

  3. Yeni bir dünya kuruluyor!
Sadullah AYDIN

Sadullah AYDIN

Doğruhaber Gazetesi
Yazarın Tüm Yazıları >

Yeni bir dünya kuruluyor!

A+A-

Sonsuz kudret sahibi olan yücelerin yücesi Allah, sünnetullah gereği, imtihan gereği günleri insanların arasında dolaştırıyor. Bazı ümmetlere, milletlere imkân veriyor, fırsat veriyor, onların önlerini açıyor. Allah'ın imtihan gereği verdiği bu imkân ve fırsatları sonsuz sanan mevcut milletler bu kudreti insanlığın yararına kullanacaklarına fitne ve fesat yolunda harcıyorlar. Her şeyi kendilerinden biliyorlar ve azgınlaştıkça azgınlaşıyorlar. Şımarıklıkları, haddi aşmaları tahammül sınırlarını aşıyor. Kişisel çıkarları, heva ve hevesleri için dünyayı ateşe veriyorlar, kadın çocuk demeden vahşi katliamlara girişiyorlar, güç sarhoşluğu içinde kendilerini yenilmez görüp önlerine gelene saldırıyorlar.

Halbuki Kur'an'ın deyimiyle akıllarını kullanmayan bu beyinsizlerde az bir şey tarih bilinci olsa kendileri gibi güç sarhoşluğu içinde azgınlaşan nice milletlerin, sapkın uygarlıkların, muhteşem imparatorlukların güçlerinin zirvesindeyken yıkılıp yok olduğunu görecekler. Varlıklarının tarihin çöplüğünde unutulmuşluğa terk edildiğini anlayacaklar.

Uzaklara gitmeye gerek yok. Dağları oyup içlerinde saraylar inşa eden Ad ve Semud kavminden, dünyanın yarısını ele geçiren Nemrutlardan, Firavunlardan, yıkılmayacak sanılan Roma ve Pers İmparatorluklarından, bütün Asya'yı, Afrika'nın büyük kısmını istila eden Moğollardan bahsetmeye gerek yok. Elli yıl önce dünyanın yarısını kudreti altına alan Sovyet İmparatorluğu şimdi nerede? Yüz yıl önce üzerinde güneş batmayan imparatorluk adını alan büyük İngiltere şimdi ne halde?

Amerika liderliğindeki Batı'nın hazin sonu kesinlikle çok yakın! Bu belirtileri görmeyen, göremeyen, zifiri karanlığın arkasındaki aydınlık şafağı hissedemeyen, Amerika ve Batı'yı hala dünyanın efendileri sanıp onların eteğine yapışan gafil milletler, uşak yönetimler, halklarının zenginliklerini onlara peşkeş çeken hain liderler, evet onlar da Amerika ve Batı ile birlikte korkunç bir yıkıma mahkum olacaklar.

Amerika, israil ve topyekun Batı, Avrupa iki asır önce mazlum milletlerin, ezilen halkların kanı ve teri üzerine inşa ettikleri barbar uygarlıklarının çatırdadığını hissediyor. İnsanlığa verebilecekleri hiçbir şeylerinin kalmadığının, artık hasta bir uygarlığa sahip olduklarının farkındalar. Zifiri karanlığın bir adım ötesinin İslam güneşine, İslam medeniyetine gebe olduğunun, Amerika ve Avrupa'nın bile hızla İslamlaştığının, dünya halklarının yönlerini İslam'a çevirdiğinin bilincindeler.   

Bu kadar azgınlaşmaları, haddi aşmaları, dünyayı yangın yerine çevirmeye kalkışmaları, özellikle İslami güçlere, İslami hareketlere, İslami devletlere yıkıcı savaşları dayatmaya çalışmaları sahip oldukları bu farkındalık ve bilinç yüzündendendir. Amerika, israil ve Avrupa panik içindedir. Önderliğini İslami güçlerin yapacağı yeni bir dünyanın kurulmasına engel olmaya çalışıyorlar.

Okyanuslar ötesinden gelip İslam ülkelerini işgal ettikleri, Müslüman halkları vahşice katledip her yeri yakıp yıktıkları, dünyayı nükleer silahlarla, atom bombalarıyla doldurup birçok yerde bunları acımasızca kullandıkları, milyarlarca dolar harcayıp terör örgütlerini finanse ettikleri halde kendilerine, barbarlıklarına direnen, ümmetin bağımsızlık ve izzeti için savaşan Müslümanları, İslami devlet ve hareketleri terörist ilan ediyorlar. Devasa medya güçlerini kullanıp nükleer tehdit olmakla, dünyanın güvenliğini tehlikeye düşürmekle suçluyorlar. İslam ümmetinin başına bela ettikleri satılık liderleri, onların hırs ve bencilliklerini kullanarak Müslüman halkları birbirleriyle savaştırmak istiyorlar.

Ama nafile, tüm çırpınışları nafile! Yeni bir dünya kuruluyor. Kurulacak bu yeni dünyada israil diye bir çete olmayacak. Sadece Kudüs değil, sadece Mescid-i Aksa değil, siyonistleri bağrına basan hain Suudi hanedanının işgali altındaki Hicaz da, Mekke ve Medine de özgür İslam şehirleri arasına katılacak.

Bu yeni dünyanın kurulmasına katkıda bulunmak istiyorsak eğer tüm benliğimizle hayatlarının hedefi sadece Allah olan salih kullar olmalıyız. Biz buna layık olmazsak yüce Allah bizim yerimizi tutacak salih bir nesil getirecek ve bu yeni dünyayı bu neslin eliyle inşa edecek.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.