Mehmet GÖKTAŞ

Mehmet GÖKTAŞ

Yüksekçe ör duvarını, Şerrin dışarı taşmasın!

Yeni başkan Trump Meksika sınırını duvarla kapatmayı kafasına koymuştu, gelen haberlere göre en kısa zamanda bu işe başlanmasını emretmiş, anlaşılan bunun geri dönüşü de yok.

Başta göçmenler olmak üzere artık ülkesine her isteyen fakirler, beceriksiz asalaklar, beleşçiler, uyuşturucular vb. giremeyecekler.

Seçim döneminde vaat ettiğine göre bundan sonra Müslümanları da içeri almayacak, ülkesindeki mevcut Müslümanları da kayıt altına alıp zapturapt edecek ve en ufak bir bahaneyle dışarı atacak.

Yani Meksika sınırına boylu boyunca görünen duvarlar örecek, başta gümrük kapıları olmak üzere diğer sınırları da görünmeyen duvarlarla kapatıverecek.

Doğrusu bu duvar işi benim aklıma yatmadı değil, adam ülkesi için çok iyi bir şey yapıyor, fakat biraz eksik.

Ey Trump, madem örüyorsun, gel biraz daha yüksek, biraz daha güçlü ör şu duvarları.

Yani geçişleri çift taraflı olarak engellesin, sadece Amerika'ya girişleri değil, Amerika'dan çıkışları da önlesin.

Hem sadece insanların girişlerini çıkışlarını değil, her bir şeyin girişini ve çıkışını önlesin.

İnsanların sadece gövdelerinin değil, alın terlerinin, paralarının, becerilerinin ve birikimlerinin girişini de önlesin.

Öyle bir duvar örüver ki Amerika'ya sadece Müslümanların girişini değil, Müslümanların petrollerinin girişine de, petrolden elde ettikleri birikimlerinin, tasarruflarının girişine de engel olsun.

Öyle bir duvar yükselt ki, sadece Afrikalı mültecilerin girişini değil, Afrika'nın yer altı zenginliklerinin, petrollerinin, altınlarının, elmaslarının girişine de engel olsun.

Yüksek ör, kuvvetli ör şu duvarlarını ey Trump! Tamam, senin istediğin gibi olsun, hiçbir Suriyeli mülteci giremesin, hiçbir Iraklı, hiçbir Uzakdoğulu ve orta doğulu mülteci giremesin ülkene.

Fakat sadece mülteciler değil, kendi ülkelerine ihanet eden hainler de giremesin Amerika'ya. Kendi ülkelerini, kendi insanlarını satanlar da geçemesin yapacağın o duvarlardan. Hem sadece duvarlardan geçme değil, varıp senin başköşene oturmasınlar.

Evet, orta doğudan koşup gelen herkes giremesin senin ülkene.

Fakat bu adamların ülkelerine ölüm yağdıran silahların da çıkamasın Amerika'dan. Silahlarınla birlikte oraları fesada veren ajanların, provokatörlerin de çıkamasın o duvardan dışarı.

Duvar dediğin böyle olmalı değil mi?

İslam âlemini kan gölüne çeviren bombaların da çıkamasın Amerika'nın dışına, füzelerin de çıkamasın, savaş uçakların, uçak gemilerin de olduğu yerde kalsın ne olur.

Özellikle ulaştırmadığın köşe bucak kalmadığı pis içeceklerini, kolalarını, bulaş bulaş yiyeceklerini öreceğin o duvarlarla engelle, hepsi de sende kalsın.

Yani demek istediğimiz odur ki ey Trump, şu duvarları yüksekçe, muhkemce örüver.

Üretip durduğun fitne ve fesadın kendi içinde kalsın, gelmesin artık buralara.

Şerrin dışarılara taşmasın, insanlık âlemi senin şerrinden emin olsun, rahat bir nefes alsın.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.