Abdulhalim SEÇKİN

Abdulhalim SEÇKİN

Zamanın İbni Selül’leri

Gazze’ye yapılan operasyon, israil’den çok Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi kral ve liderleri nifaki bir yüze sahip olan devletlerin operasyonudur. Bu operasyon, Mısır’da İhvan’a karşı başlatılan, binlerce kişinin öldürüldüğü binlercesinin hapislere tıkatıldığı, gençlerin ve çocukların kalplerinin üzerinden keskin nişancılarla vurulduğu operasyonun devamıdır.

Mısır’da diktatör Sisi’nin İhvan’a karşı başarıya ulaşması için Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri tarafından, Mısır’ın gayri meşru rejimine milyonlarca dolar aktarıldı. Sisi, haksız bir şekilde Cumhurbaşkanı seçildiğinde, onu ilk ziyaret eden ve tebrik eden kral Abdullah oldu. Sisi de onu alnından öptü. Tabii ki bu kendilerine aktarılan milyonlarca doların karşılığıydı.

Gazze hususunda Kral Abdullah, israil’e desteğini açıkça ortaya koymasa da Gazze’ye ve bütün Filistin halkına en büyük darbeyi Sisi’ye destek vererek yaptı. Şayet Sisi’nin yerine İhvan olsaydı kesinlikle Gazze’de yaşananlar yaşanmayacaktı. İsrail bu cesareti kendinde bulamayacaktı. Böyle bir saldırı olsa bile, Refah sınır kapısı açık olacaktı. Yaralılar tedavi edilebilecekti. İnsani yardımlar Gazze’ye sokulabilecekti.

Mısır’da İhvan, Suud kralı ve yavruları tarafından ABD ve israil’in desteği ile düşürüldükten sonra yalnızlaştırılan Gazze’ye, dünyadaki Müslümanların parçalanmışlığı da bir büyük darbe oldu. Gazze’ye arka çıkacak, onu kâfir ve münafıklara karşı koruyacak bir ülke yok. Yardım edecek bir ülke olmasa da vekil olarak Allah yeter.

İsrail, ABD’den alenen destek alıyor. Bu operasyonla israil’in ABD’nin orta doğudaki karakolu olduğu ispatlandı.
Küfrün büyük kelleleri; ABD, Almanya, İngiltere israil’in yanında olduklarını gizlemiyor. Açıkça israil’i destekliyor. Silah yardımında bulunuyor. ABD demir kubbenin tamamlanması için israil’e 225 milyon dolar yardımda bulundu. Saldırıda kullanılan silahların çoğunluğu İngiltere’nindir.

Küfür cephesi küfrünü açıkça ortaya koyuyor. Nifak cephesi Mısır’da yüzünü açıkça ortaya koydu. Gazze’de ise gizliyor. Nifak cephesi, İslami bir yönetimi tehlike, siyonisti ise dost görüyor. Tahtlarının bekası için, binlerce Müslüman’ın şehit edilmesi, binlercesinin yaralanması, evlerin camilerin yıkılması, bütün alt yapının çökertilmesi bir anlam ifade etmiyor.

Kral Abdullah Gazze saldırısı için şu ifadeleri kullandı: ‘Dünyanın bu sessizliğinin hiçbir gerekçesi olamaz. Bu sessizlik yüzünden şiddetten başka bir şey bilmeyen bir nesil yetişecek. Biz on yıl önce Riyad merkezli bir ‘terörle mücadele’ platformu kuralım diye teklifte bulunduk, ancak uluslararası toplumdan geri dönüş alamadığımız için hayal kırıklığına uğradık.’ Bu ifadelerle israil yerine Hamas terörist kabul ediliyor.

Suudi Arabistan Kralı Abdullah, Temmuz 2013’te Mısır’ın seçilen ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye yapılan darbede büyük rol oynadı. Kral Abdullah, darbeyi protesto eden sivil halka ateş açan General Abdülfettah el Sisi komutasındaki orduya milyarlarca dolarlık yardım yaparak, 4 binden fazla kişiyi öldüren Mısır ordusunu finanse etti. İsrail istihbaratına yakınlığı ile bilinen debkafile sitesi yayınladığı haberde, Sisi ve Kral Abdullah ile Netanyahu’nun, Gazze’ye saldırılarının başladığı 7 Temmuz’dan bu yana hemen her gün temas halinde olduklarını ve saldırıları birlikte koordine ettiklerini ileri sürdü. Eminim doğrudur da.

Ben-i Nadir muhasarasında Abdullah ibni Selül, o günün Siyonistlerine 2000 kişi ile destek vereceğini kendilerine bildirdi. Ancak sözünü yerine getirmedi. Ancak zamanımızın İbni Selülleri o zamanın İbni Selül’ünden daha cömert ve sözlerini Siyonistlere karşı yerine getiriyorlar. Ve yardımlarını esirgemiyorlar.

Kâfirler ve Münafıklar hep beraber Allah’a dönecek ve cehennemde ebedi kalacaklardır. Asrısaadette Ben-i Nadir sürüldü. Varlıkları ganimet olarak alındı.

Dilerim Mevla’mdan, günümüz siyonistlerinin zelil olması, büyük bir hezimete uğraması ve mallarının Gazze’deki kardeşlerimize ganimet kalmasıdır. Mevla’m her şeye kadirdir.

Bu amaca ulaşmak için tüm kardeşlerimizin dualarını, desteklerini devam ettirmeleri, israil mallarını boykot etmeleri ve Gazze’ye güçlerince maddi destekte bulunmaları gerekiyor

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.