4 kardeş yardım kuruluşu Hatay'da 2'nci aşevi ve koordinasyon merkezi kuruyor

4 kardeş yardım kuruluşu tarafından Kurulacak olan aşevi, sosyal market ve koordinasyon merkezi ile ilgili bilgi veren Abdulvahap Kaplan, Hatay'ın Defne ilçesinde açacakları 25 bin kişilik kapasiteli 2'nci aşevinin pazartesi'den itibaren hizmet verecek.

Umut Kervanı Vakfı, Avrupa Yetim Eli, IHO-EBRAR ve Yetimler Vakfı, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgede yaklaşık bir aydır insani yardım faaliyetlerini sürdürüyor.

4 kardeş yardım kuruluşu; Malatya, Adıyaman, Kahramanmaraş ve İskenderun'un ardından Hatay'ın Defne ilçesinde de 25 bin kişilik kapasiteli koordinasyon merkezi, aşevi ve sosyal market kurarak depremzedelerin yaralarını sarmak için aralıksız bir şekilde çalışmalarını devam ediyor.


Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Abdulvahap Kaplan, "Bugün depremin 28'nci günü. Avrupa Yetim Eli, Umut Kervanı, IHO-EBRAR ve Yetimler Vakfından oluşan 4 kardeş sivil toplum kuruluşunun birlikte organize ettiği deprem bölgesindeki çalışmalar devam ediyor. Şu anda Hatay'ın Defne ilçesindeyiz. 4-5 gündür burada koordinasyon merkezimizi kurmak için bir çaba içerisindeyiz. Koordinasyon merkezimizi pazartesi günü Beraat Gecesi'nde dualarla faaliyete koyacağız. 27 gündür Hatay'ın İskenderun ilçesinde çalışmalarımız devam ediyor. Burada binlerce aileye yemek, gıda ve diğer yardımları ulaştırıyoruz. Ulaştırmaya devam ediyoruz. Daha çok insana ulaşmak için daha geniş bir şekilde çalışmalarımızı devam edeceğiz." dedi.

"İlk günlerde yardımlar daha çoktu"