1. YAZARLAR

  2. Sadullah AYDIN

  3. Aksa'nın Çocuklarına Selam Olsun!
Sadullah AYDIN

Sadullah AYDIN

Doğruhaber Gazetesi
Yazarın Tüm Yazıları >

Aksa'nın Çocuklarına Selam Olsun!

A+A-

Selam olsun Aksa'nın evlatlarına! Yediden yetmişe, kadın çocuk Mescid-i Aksa için, Kudüs için direnen,  savaşan, yılmayan, pes etmeyen Filistin'in evlatlarına selam olsun! Sizler ümmetin gözbebeklerisiniz, ümmet adına savaşan, ümmetin onur ve haysiyetini ayakta tutan kahramanlarsınız!

Biliyorum, kimsesizsiniz. Feryatlarınız dünyayı saran bunca tuğyan ve zülüm karanlığı karşısında gittikçe duyulmaz oluyor. Değil dünyanın diğer halklarına, Müslümanlara bile, Mescid-i Aksa'yı ilk kıble gören bizlere bile artık yetişmiyor sesiniz. Ümmetin duyarsızlık ve ilgisizlik duvarına çarpıp kayıplara karışıyor yardım çığlığınız.

Dünyanın tüm şeytani güçlerini arkasına alan, Batılı Haçlılar tarafından her türlü modern savaş teçhizatıyla donatılan Siyonist çetenin uçaklarına, tank ve toplarına ellerinizdeki taşlarla, sapanlarla ve iman dolu, cesur yüreklerinizle savaşıyorsunuz.  Zindanlarda unutuldunuz, Siyonist vahşilerin, cellatların karanlık hücrelerinde kemikleriniz un ufak edildi, kollarınız, bacaklarınız kırıldı. Her biriniz birer Abdullah Bergusi olup zindanları birer medreseye, birer direniş mektebine çevirdiniz.

Şehadet mektebini kurdunuz Gazze'de, Ramallah'ta, Kudüs ve el-Halil'de. Şeyh Ahmet Yasin'ler, Yahya Ayyaş'lar, Rantisi'ler, Fethi Şikaki'ler yetişti bu mektepte. Direnişi, cihadı, şehadeti sevdirdiniz özgürlüğe susamış mazlum halklara, ümmetin evlatlarına…

Kudüs sizinle ne kadar övünse azdır! Mahzun Aksa sizin için ne kadar gözyaşı dökse yeridir! Direnin, büyük yürüyüşünüzden kimse sizleri alıkoymasın! Toprağa düşen gencecik çocuklarınızın ellerine kına yakın! Şehadetle nişanlanan bu yiğitleri tekbirler, salavatlar, kahramanlık marşları eşliğinde cennete uğurlayın!

Dökülen kanlarınız, kırılan kollarınız, yıkılan evleriniz, karanlık hücrelerde arşı titreten feryatlarınız, acılarınız, mazlumiyetiniz, hüznünüz, çileniz, firakınız, Allah'a ve Kudüs'e olan sevginiz, bağlılığınız, evet tüm bunlar belki uyandırır duyarsız ve duygusuz Müslüman yığınları, dünya sevgisi hastalığının pençesinde bitkisel hayata girmiş İslam ümmetini…

Selam olsun azizler, ey Peygamberlerin varisleri! Muhammed Resulullah'ın, İbrahim Halilullah'ın, İsa Ruhullah'ın davasını yüklenen cesur yürekler, cenneti, Adn cennetlerini hak eden salih kullar! Kutlu mücadeleniz, mukaddes yürüyüşünüz, onur ve izzet bahşeden direnişiniz Siyonist düşmanı ve onu ümmetin bağrında bir ileri karakol olarak gören büyük şeytan Amerika'yı, barbar Batıyı, Haçlı sürülerini yenilgiye uğratacak topyekün bir diriliş ve uyanışın kandili olacak inşallah.

Ümmeti birleştirecek, kardeş yapacak, vahdet ve uhuvvet potasında eritecek, İslam'ın çocuklarını Kudüs'ün kapıları önünde bir araya getirecek, alçak düşmana İslam'ın mukaddes beldelerini, İslam'ın sahipsiz şehirlerini birer mezargaha çevirecek, Müslümanların kıblesini başkent yapma hayalleri kuran zavallı düşmana dünyayı dar edecek, onları vatansızlık bahtsızlığına mahkûm edecek cihadınıza, direnişinize selam olsun!

Ey Müslümanlar sakın gaflete düşmeyin! Hiçbir gündem Kudüs'ü, Mescid-i Aksa'yı unutturmasın size! Filistin davası, Kudüs davası, Mescid-i Aksa davası ümmetin, Müslüman dünyasının ana davası, ana gündemi olmalıdır. Çocuklarınız Kudüs'ü, Mescid-i Aksa'yı kurtarma hayalleriyle büyüsün. En büyük onur ve yiğitliğin Kudüs'ün kurtuluş mücadelesiyle elde edilebileceği bilinciyle donansın.

Ey Müslümanlar, sakın gaflete düşmeyin! Büyük şeytan Amerika'nın başkenti Kudüs olan büyük israil projesine sakın fırsat vermeyin. Filistin'in, Mescid-i Aksa'nın çığlığının tüm dünyayı sarması ve sarsması için ne gerekirse yapın!

Hiçbir gündem, hiçbir süreç, hiçbir seçim davaların anasını sakın gölgelemesin!

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.