Amaç camileri dolduracak nesiller yetiştirmek

Amaç camileri dolduracak nesiller yetiştirmek

Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi Ortaokul Komisyon Başkanlığı, Denizli sınırları içerisinde bulunan bazı camileri ziyaret ederek, camilerdeki yaz kurslarında eğitim gören öğrencilerle bir araya geldi.

Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi Ortaokul Komisyon Başkanlığı, Denizli sınırları içerisinde bulunan bazı camileri ziyaret ederek, Diyanet İşleri Başkanlığının yayınlamış olduğu “Selam Sana Ey Kudüs” ve Anadolu Gençlik Derneği Genel merkez Ortaokul komisyonunca hazırlanan “Keşif”  kitapçıklarını camilerdeki yaz kurslarında eğitim gören öğrencilerle buluşturdu.

Cami ziyaretleri sırasında bir açıklama yapan Denizli Anadolu Gençlik Derneği Ortaokul Komisyon Başkanı Mehmet Cemal Dağdaş, "Çocuklarımızın milli ve manevi değerlere bağlı yetişmesi için var gücümüzle çalışmaktayız. Bu yaz tatilinde çocuklarını gerek Anadolu Gençlik Derneğine gerekse camilerimize göndererek onları Kur’an’la buluşturan ailelere çok çok teşekkür ediyoruz"  camilere bağlı bir gençliğin yetişmesi bizim en büyük arzumuzdur. Gençlerimizi camilerimize alıştırmak, milli ve manevi değerlerimizi onlara benimsetmek her Müslümanın görevi olmalıdır. Nitekim gençler camilerimizin süsüdür. Camiler gençlere, gençler camilere muhtaçtır." dedi.

"Amacımız camilerimizi dolduracak Ayasofya’ya ve Kudüs’e sevdalı nesiller yetiştirmek"

"Peygamber Efendimiz Medine'ye hicret ettiğinde ilk olarak Kuba'da mescit inşa etti" diye konuşan Dağdaş,"Bizler Anadolu Gençlik Derneği olarak diyoruz ki; camilerin imarındaki asıl amaç, bu camileri dolduracak nesiller yetiştirmektir.

"İslam, hayatın merkezine mabet ve mescidi yerleştirerek cami merkezli bir medeniyet kurmuştur. Rabbimiz Kur'an-ı Kerim'de Tevbe Suresi'nin 18. ayetinde 'Allah'ın mescitlerini, ancak Allah'a ve ahiret gününe iman eden, namaz kılan ve zekât verenler imar eder' buyurarak inananları mescit ve mabetlerin imarına teşvik etmektedir. Günümüzde camilerin maddi imarına önem verildiği kadar manevi imarına da önem verilmelidir. Camilerin imarındaki asıl amaç: bu camileri dolduracak nesiller yetiştirmek olmalıdır. Nitekim Ahlaki ve manevi kalkınmayı esas almayan anlayışlar bunu gerçekleştiremezler. ifadelerini kullandı.

Ayasofya ve Mescid-İ Aksa Mahzun

Dağdaş sözlerine şöyle devam etti, "Hakkın batıla galebesi olan Ayasofya Camii'miz hala mahzun ve namaz ibadetlerine kapalı. Aynı şekilde Mescid-i Aksa'mız da esaret altında. Çocuklarımıza Ayasofya'yı ve Mescid-i Aksa'yı iyi öğretmeliyiz ki bir Fatih, bir Selahaddin, bir Hz.Ömer yetişsin."

İLKHA

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler