1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR

  3. DİYARBAKIR

  4. "Amacımız Kudüs'ü birinci gündem maddesi yapmak"
"Amacımız Kudüs'ü birinci gündem maddesi yapmak"

"Amacımız Kudüs'ü birinci gündem maddesi yapmak"

Diyarbakır'da düzenlenecek olan 'Kudüs ve Mesuliyetimiz' paneliyle ilgili bilgilendirmelerde bulunan İttihad'ul Ulema Genel Başkan Yardımcısı Muhammed Özer, amaçlarının Kudüs'ü birinci gündem maddesi yapmak olduğunu söyledi.

A+A-

Emperyalist ABD'nin, Kudüs'ü işgalcilerin sözde "başkenti" olarak ilan etmesi ardından İttihad'ul Ulema öncülüğünde, Kudüs'ün İslam dünyasındaki önemini belirtmek amacıyla bölge âlimlerinin katılımıyla geniş kapsamlı 'Kudüs ve Mesuliyetimiz' paneli düzenlenecek.

Pazar günü yapılacak panel hakkında bilgilendirmelerde bulunan İttihad'ul Ulema Genel Başkan Yardımcısı Özer, Kudüs'ün siyonistlerin işgalden kurtulana dek, doğusuyla batısıyla bütün Kudüs'ün kendilerinin birinci gündem maddesi olduğunu söyledi.

Özer, "ABD'nin Kudüs'ü israilin başkenti ilan etmesi ile beraber İslam âleminde ciddi tepkiler oluştu. Çeşitli miting, panel ve konferanslarla Kudüs'e bağlılık Kudüs'ün Müslüman şehir olduğu, İslam âleminin bir kenti olduğu, siyonistler ve ABD ile yakından hiçbir ilişkisi olmadığına dair çeşitli programlar yapıldı. Belli bir süre sonra bir suskunluk dönemine geçildi. Elbette dünyada İslam âleminde yine çeşitli etkinlikler yapılıyor." dedi.

"Amacımız Kudüs'ü birinci gündem maddesi yapmaktır. Ta ki işgalden kurtulana kadar doğusuyla batısıyla bütün Kudüs şehri, bizim için birinci gündem maddemizdir." diyen Özer, şöyle devam etti: "Herkes konuştu, herkes söz söyledi. Biz de istedik ki bu dönemde ulemanın bu konudaki fikri, sesi çıksın. Görüşlerini bildirsinler, toplumla bunu paylaşsınlar ve insanlara bir yol belirlesinler. Katılımcılar arasında Hamasın Âlimler Heyeti Başkanı, İslami Cihat yetkilileri, Diyarbakır İl Müftüsü, araştırmacılar, yazarlar, İttihad'ul Ulema'nın üyeleri vardır. Bu konuda saat 10.00 ile 16.00 arasında iki oturum şeklinde bir panel düzenleyeceğiz. Katılımcılarımız seydalar, müderrisler ve âlimler olacak. Herkesin gelebileceği bir program değil. Davetiye verdiğimiz ya da telefonla çağırdığımız insanlar buna katılacak, kendi aralarında görüş alışverişinde bulunacaklar. İnşallah Kudüs davasına bir katkımız olur. Hedefimiz, amacımız odur."

Ellerinden gelen çabayı sarf edeceklerini söyleyen Özer, "Biz de elimizden gelen çabayı sarf etme adına böyle bir panel düzenleyeceğiz. Çeşitli kesimlerden insanları çağırmışız. Şu anda siyonist israilin dünyada en fazla istifade ettiği güç, Müslümanların ayrılığı ve parça parça olmalarıdır. Biz de bu ayrılığı yıkmak için toplumumuzdaki her görüşteki insanları âlimlerini bu programa çağırdık. İnşallah pazar günü bir araya gelecekler." ifadelerini kullandı.

İLKHA


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.