Batman’da 12 hizmet aracı teslim edildi

Batman’da kamu kurumlarına toplam 5 milyon 627 bin TL tutarındaki 12 araç törenle yetkililere teslim edildi.

Batman Valiliği İl Özel İdaresi tarafından vatandaşların hizmetine sunulmak üzere, kamu kurumlarına toplam 5 milyon 627 bin TL tutarındaki 12 araç törenle yetkililere teslim edildi.

Törene; Batman Valisi Hulusi Şahin, ilçe kaymakamları ve kamu kurum müdürleri katıldı.

İl Özel İdaresinde yapılan törende; Milli Eğitim Müdürlüğüne bir pikap, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne 2 minibüs ve bir hizmet aracı, AFAD Müdürlüğüne bir hizmet aracı ve makine parkına 4 adet iş makinası olmak üzere toplam 5 milyon 627 bin TL tutarındaki 12 araç vatandaşların hizmetine sunuldu.

Törende bir konuşma yapan Vali Hulusi Şahin, “İl Özel İdaresi’nin yapmış olduğu sayısız hizmetlerin bir cüzünü beraber görmek ve o hizmetlere katkı sağlayacak, iş makinalarımızı devr almak üzere toplanmış bulunuyoruz. İl Özel İdaresi, reklamı az hizmeti çok bir kuruluştur. Anayasaya göre bir yerel yönetim kuruluşudur. İl Özel İdaresinin yapmış olduğu hizmetleri sadece belediye hudutları dışındaki yerel hizmetler olarak tanımlamak doğru değildir. Ankara’nın, genel idarenin, bakanlıklarımızın hemen hemen bütün hizmetleri İl Özel İdaresi kanalıyla yürüyor.” dedi.

Araç teslim töreninde açılış konuşması yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, “Gercüş ilçesine bir greyder, Sason ilçesine bir greyder, Kozluk ilçesine bir kanal kazıcı, Beşiri ilçesine bir kanal kazıcının verildi. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne tahsis edilen 2 adet minibüsün, çocuk ve gençlerin serbest zamanlarını en iyi şekilde değerlendirerek tüm zararlı alışkanlıklardan koruyacak spor aktivitelerine ulaşımda, toplumda spor kültürünün oluşmasına katkıda bulunacak. İl Kültür Turizm Müdürlüğüne tahsis edilen bir minibüs ve bir binek hizmet aracının ise, özellikle engelli okuyucu ve öğrencilerin Millet Kıraathanesi ve İl Halk Kütüphanesine kolay ve ücretsiz ulaşımını sağlayarak bilgili ve donanımlı birey olmalarına katkı sağlayacak.” ifadelerini kullandı.  

Özer, “Tarım Hayvancılık İl Müdürlüğüne tahsis edilen bir araç, gıda denetimi ve denetimlerde alınan numunelerin soğuk zincir ile laboratuvarlara ulaştırılması, diğer aracın ise Kozluk ilçesinde hayvan hastalık ve zararlarıyla mücadele hizmetlerinde kullanılacak. AFAD İl Müdürlüğüne tahsis edilen araç, arama-kurtarma, jeolojik ve jeoteknik etütlerde kullanılacak. Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsis edilen pikap da, temel eğitim hizmetleri başta olmak üzere teknik, idari ve eğitim hizmetlerinde kullanılacak.” şeklinde konuştu.

İLKHA

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar