Bilim Adamlarını Katleden Terörist Netanyahu, Nobel’e Aday

Evet, yanlış duymadınız, İslam dünyasının sürekli geri kalıp kendisine bağımlı olmasını isteyen sömürgeci Batının destek ve teşvikiyle Müslüman bilim adamlarını katleden, işgalci terörist çetenin terörist lideri Netanyahu, İngiliz Lordlar Kamarası tarafından 2021 Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterilmiş.

Nedir bu Nobel? Birçok meşhur edebiyatçının, bilim adamının, siyasetçinin hayalini Nobel ödülünü almak süsler. Nobel edebiyat ödülü, Nobel fizik ödülü, Nobel barış ödülü… Egemen emperyalist kültür dünya halkları üzerinde o kadar etkili olmuş ki büyük yazar, büyük sanatçı, büyük siyaset adamı, büyük bilim insanı olmanın yolu Nobel ödülünü almaktan geçiyor. Bunu kabul ettirmişler halklara… Birinin isminin önüne Nobel eklenince o artık büyük adam oluyor, eseri klasikler arasına giriyor. Merhum Şehit Ali Şeriati buna eşekleştirme diyor, bu tabiri kullanıyor.

Yukarıda belirttiğim gibi terörist Netanyahu İngiliz Lordlar Kamarası üyesi David Trimble tarafından 2021 Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterilmiş. Bu şaşılacak bir durum değil. Daha önce de nice katile, caniye, soykırımcıya Nobel barış ödülü verilmişti. Yarın mazlum Filistin halkına kan kusturan, işgalci çetenin liderine,  Netanyahu’ya Nobel ödülü verilse hiç şaşırmam.

Nobel ödülü, emperyalist Batının kendine bağlı, bağımlı yazar, aydın, siyasetçi, bilim adamı, edebiyatçıyı ödüllendirmesi, onları onurlandırmasıdır. Nobel ödülünü almak istersen Batıya kayıtsız şartsız bağlı olman, Batılı kültür ve yaşam tarzını benimseyip bu uğurda çaba sarf etmen gerekiyor. Batı kültürünün lejyoneri olacaksın. Batılı yaşam tarzının hâkimiyeti için bir misyoner gibi çalışacaksın. Batının çıkarlarını her şeyden üstün tutacak, bu uğurda kendi halkına, ülkene ihanetten çekinmeyeceksin.

Mesela Nobel edebiyat ödülünü almanın yolu kesinlikle büyük yazar, güçlü yazar olmaktan geçmiyor. Ya neyden geçiyor? İhanetten… Evet, ihanetten geçiyor. Kendi halkına, halkının değerlerine, inancına, kültürüne ihanet edeceksin. İçinde doğup büyüdüğün halkını aşağılayacak, değerlerine küfredeceksin. Batılı değerleri, Batılı yaşam tarzını, Batının kokuşmuş, hayâsız ahlakını yücelteceksin. Eserlerinde ahlaksızlığa, zinaya, her türlü sapkınlığa, inançsızlığa, din düşmanlığına okuyucuyu teşvik edecek, bunu ilericilik ve medeniyet adına yapacaksın. İşte o zaman Nobel’i tepe tepe kullanabilirsin. İşte o zaman Nobel kazanmış büyük yazar olmaya hak kazanmış olursun.

Bir yazar, edebiyatçı, sanatçı Nobel kazanmak istiyorsa Türkiyeli Orhan Pamuk veya Mısırlı Necip Mahfuz olmak zorunda. Onların katlandığı fedakârlığa katlanmak zorunda... Halkının iman ve değerlerine savaş açıp Batıya gönüllü asker olma fedakârlığı…

Siyasetçiler ve bilim adamları için de aynı şey geçerli… Siz hiç Batıyla kavgalı olan, Batının çıkar ve projelerine aykırı hareket eden bir siyasetçiye veya bilim adamına Nobel ödülünün verildiğini duydunuz mu? Böyle bir örnek varsa getirin bana, bu köşede okuyucularımdan özür dileyeyim. Ama yok…

Dediğim gibi Nobel, Batının kendi hizmetkârlarına yönelik bir ödül, bir onurlandırma, bir taltif aracıdır. Siyonist çeteden daha büyük Amerika’nın, Avrupa’nın hizmetkârı mı var? Zehirli bir akrep gibi İslam dünyasına zarar veren, Müslümanların değerli simalarına, bilim adamlarına, direniş önderlerine suikastlar düzenleyip İslam dünyasını zayıflatmaya çalışan bu hain çete ve onun terörist liderleri elbette ödüllendirilecek. Eh, o zaman Netanyahu’ya vermeyecekler de bana mı verecekler bu kanlı ödülü? Adı Nobel olan esaret tasmasını…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.