Bir Şehidin Dilinden

Madem Şubat ayındayız… Madem Şehadet ayındayız, öyleyse biz susalım şehidler konuşsun. Bu niyetle bu yazıda genç bir şehidin vasiyetini paylaşmak istiyorum.

Annesine Şehadet haberi verildiğinde Annesi “Allah’ım bu kurbanımızı kabul et, Ey Hadi, Allah senin yüzünü ak etsin. Çünkü sen Hz. Fatıma-i  Zehra’nın  huzurunda benim yüzümü ağarttın ve beni Ehl-i Beyt’in musibetlerine ortak ettin.” Diyen bir şehidin vasiyeti…

Hizbullah Hareketi’nin Lideri Seyyid Hasan Nasrallah’ın oğlu şehid Hadi nasrallah’ın vasiyeti. Babasına yazdığı mektupla vasiyetini ilan eden Şehid Hadi, şehadetiyle nasıl bir Anne ve Babanın oğlu olduğunu  bir kez daha aleme ilan ediyordu.

İşte 13 eylül 1997’de cephede Siyonistlerle çatışırken Şehid olan Seyyid Hadi Nasrallah’ın Vasiyetnamesi…

İslam’ın genç Mücahitlerinin bu vasiyetnameyi daha dikkatle okumaları özel istirhamımdır…

 

Şehid Seyyid Hadi’nin Vasiyetnamesi

Bismillahirrahmanirrahim

“Rabbim göğsümü genişlet, işimi kolaylaştır, dilimden düğümü çöz ki sözümü anlasınlar.” (Taha, 25–28)

Ey efendim, Ya Eba Abdullah, şefaatçilerin şefaat ettiği o günde bana şefaat et!

Selam Hz. Kaim’e, Beklenen O Hüccete (İmam Mehdi). İmam Humeyni’nin mukaddes ruhuna selam olsun!

Selam büyük rehberim ve önderim Seyyid Ali Hamenei’ye! Hizbullah’ın rehberine selam!
İslami direnişin Seyyid-es Şuhedası Abbas Musevi’ye ve Şehitlerin Şeyhi Ragıp Harb’e, İslam’ın ve İslami direnişin tüm şehitlerine, bütün mücahitlere, güneyin ve batı Bekaa’nın direnen halkına selam olsun!

Bizleri dinine hidayet eden ve Emirül Müminin Ali bin Ebu Talib’in (a) ve Ehl-i Beyt’in takipçilerinden kılan Allah’a hamdolsun. Allah’tan dileğim kıyamet gününde bizim ve tüm Müslümanların şefaatçileri olmalarıdır.Selamdan sonra sizlere vasiyetimi yazıyorum.

Allah’ın lütfu ve yardımıyla bugün İslami direnişin savaşçılarından biriyim, vatanımın özgürlüğüne kavuşturulması ve Yüce Allah’ın dininin savunulması için bu topluluğa katıldım. Allah’tan beni kendi yolunda şehadetle rızıklandırmasını diliyorum.

Allah’a şükürler olsun ki babamın rızasını alarak tahsilimi terk edip İslami direnişin ve Hizbullah savaşçılarının arasına katılmak suretiyle, uzun zamandır arzuladığım şeyi yapabildim. Lübnan’ın yüksek dağlarında din, velayet ve İslam Ümmetinin sancağını taşıyarak çocuklar, yaşlılar ve bütün mazlum halkı savunduğum için Allah’a şükrediyorum; ta ki Allah’ın ve halkın düşmanları olan Siyonistlerle savaşmak suretiyle bana vacip olan görevi yerine getirebileyim ve ya zafere ya da Hak yolunda şehadete nail olayım.Aziz babacığım…

Efendim, Velim ve Eminim, Rehber, Üstat ve Mürşidim…

Selam sana ki hem babam, hem efendim, hem de rehberimdin… En kalpten selamlar sana…

Selam sana doğduğun, büyüdüğün ve kıyam ettiğin günde, selam sana okurken, konuşuyorken, uyurken ve kalkarken…

Babacığım,

Beni sen terbiye ettin, beni eğittin ve irşat ettin, inşallah senin arzuladığın gibi bir insan olurum. Sizden istediğim yegâne şey benim için dua etmeniz ve insanın babasından, eşinden ve çocuklarından kaçtığı kıyamet gününde bana şefaatte bulunmanızdır. Benim için çok önemli olan şey; İslami direnişin önderliği, Hizbullah ve mahsusen İslam ümmetinin savaşçılarının zaferi için –bu ümmete şeref, zafer ve azamet getiren bu kişilerin cihad vazifelerinin ifasında Allah’ın yardımını almaları için- dua etmenizdir. Onlar sizin ve Veliyy-i Emr-i Müslimin Ayetullah Hamenei’nin dualarına şiddetle muhtaçtırlar.

Aziz babacığım,
Sizden ricam beni bağışlamanız, benim için dua etmeniz ve hakkınızı helal etmenizdir… Hakkını helal et, hakkını helal et…

Sevgili anneciğim…

Allah’ın selamı üzerine olsun…

 

SELAM VE DUA İLE

(HÜRSEDA HABER)

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.