Sümeyye ŞANİ

Sümeyye ŞANİ

Bunların hangisi suç?

Hamd, mustaz’afların hamisi, alemlerin rabbi olan Allah (cc.)’a; selat ve selam mustaz’afların rehberi ve sevdası olan Muhammed Mustafa aleyhisselatu vesselama, Onun pak ehli beytine, seçkin ashabına ve kıyamete kadar onların yolunda yürüyenlere olsun.

Rabbimiz Teâlâ Kur’an-ı Kerim’de şöyle ferman ediyor; “Sizden hayra çağıran, iyiliği emreden, kötülükten sakındıran bir ümmet bulunsun. İşte kurtuluşa erenler onlardır.”(Ali İmran/104)

Rabbimizin kurtuluşla müjdelediği bu gurubun vasıfları hiç şüphesiz bize Mustazaf-Der’i hatırlatıyor. Mustazaf-Der, coğrafyamızın dört bir tarafında Kutlu Doğumlar düzenleyerek tüm Muhammed Ümmetinin Peygamberlerini tanımalarına milyarlarca salâvatın Ku’ran hatimlerinin kelime-i tevhidlerin okunmasına vesile oldu. Peygamber Efendimize hakarete sessiz kalmayıp milyonları toplayarak İslam düşmanlarına Muhammed ümmetinin varlığını haykırdı. Gizli mekânlarda söylemekten çekindiğimiz Muhammedi hakikatleri meydanlarda haykırmamıza vesile oldu. En önemlisi her birimizi birer Peygamber Sevdalısı yaptı. Düzenlediği farklı etkinliklerle bizi dünya mazlumlarından haberdar ederek yardıma teşvik etti. Belki çoğumuz Mustazaf-Der vesilesi ile coğrafyamızdaki ve farklı coğrafyalardaki mazlumlardan haberdar olabildik. Hatta belki yanı başımızdaki aç komşularımızdan bile gafildik. İşte Mustazaf-Der bizi hayır ve hasenatta bulunmaya davet etti, bizler de icabet etmeye çalıştık.

Biz öylesine uyutulmuştuk ki kitabımız Kur’an-ı Kerim yakılıyordu haberimiz olmuyordu. Mustazaf-Der bizi o gaflet uykusundan uyandırdı. Yüce kitabımıza sahip çıkmaya çağırdı. Binlerce Müslüman ellerinde Kur’anlarla meydanlara yürüdü. Müslümanlar akın akın Muhammed-i sevdanın ve Kur’an ilminin etrafında toplandı.

İyiliğin ta kendisi olan tesettüre sahip çıkan Mustazaf-Der, Ahzap 59 ve Nur suresi 31. ayetlerini bir daha hatırlattı. Okullardan kovula ve eğitim hakları ellerinden alınan kızlarımızın haklarını savundu.

Birçok kan davası ve küskünlükleri, yaptığı sulh ve barıştırmayla sona erdirdi. Halkımıza ittifakı ve İslam kardeşliğini yeniden öğretti.

Mustazaf-Der, binlerce gencin hidayet kılavuzu olmuş, onları günah batağından iman nuruna erişmesine vesile olmuştur. Mustazaf-Der camiası münkerden nehiy için ellerinden gelen her türlü çabayı göstermişlerdir. Yaptığı irşat ve tebliğ faaliyetleri ile sayısız fitne ve vahşetin önüne geçmiştir. Ayette geçen iyiliği emr, kötülükten nehy uğruna Şehid Ubeydullah Durna örneğinde olduğu gibi gerektiğinde canlarını dahi vermişlerdir.

Ne hazindir ki bütün bu Kur’an’i vasıflara sahip Mustazaf Der kapatıldı. Demek oluyor ki birileri bu hayır ve hasenat işlerinden rahatsız oluyor. Meydanlardaki Peygamber Sevdalılarından ve Kur’an âşıklarından çok korkuyor! Eee ne demişler; sermayesi buz olanın korkusu güneştendir. Müjdeler olsun o güneş Mustazaf Der’dir. Mustazaf Der’in kapısına vurulan o kilidi gelip kalplerimize vuramazlar ya. Bilsinler ki güneşi balçıkla sıvayamazlar. Her birimizin kalbi bir Mustazaf Der şubesidir. Bizler artık seyyar Mustazaf Derler olmalıyız. Bunun ispatı için Pazar günü İstasyon Meydanındayız inşallah. Orada şöyle haykıracağız. Artık bu sevdanın önünü kilitleriniz ve maddi engellerinizle alamazsınız. Tarih hayırla savaşanların mağlubiyetine çok defa şahitlik etmiştir. Hayra davet edenlerin ve Mustazafların zaferi temennisiyle Allah’a emanet olun.

VESSELAM

Doğruhaber Gazetesi

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.