Muhammed ÜNLÜ

Muhammed ÜNLÜ

Dikkat! ABD var

ABD'nin Ortadoğu'daki varlığı bu zamana kadar insan ve insanlığın ölmesinden başka bir şey getirmedi. Her defasında demokrasi bahanesiyle girdiği Ortadoğu'yu kana bulayan ve daha Irak'ta döktüğü kanlar kurumadan şimdi de Suriye'de terör estiriyor. Terör estiriyor diyorum çünkü PKK-PYD-YPG ile iş tutuyor. Terör listesinde PKK'nin ismi olduğu halde bile bile bu örgütle iş birliği içerisinde hareket ediyor. Terör listesindeki örgütlerle iş tutan ancak terör estirir.

Yüzlerce tır silah sevkiyatı yaptığı PKK/ PYD'yi Rakka'da kontrol etmeyi başaramayan ABD, PKK/PYD'den oluşan yeni bir örgüt kurdu. İsmini de “Rakka İç Güvenlik Güçleri” olarak belirledi. PKK/PYD'nin Rakka'da sivillerin katledilmesini, evlerin yağmalanmasını örtbas etmeye çabalıyor. Bu yüzden PKK'dan oluşan örgütlere farklı isimler vererek dünyaya şirin göstermeye çalışıyor. Hatırlayın! PKK türevi olan YPG'nin adını da “Suriye Demokratik Güçleri” olarak değiştirip dünyaya servis etmişti. ABD ne zaman “Demokrasi, demokratik vb.” ile ilgili bir isim söylese bilin ki altında bir bit yeniği vardır.

PKK/PYD'nin Rakka'da evleri yağmalamasıyla Tel Semin beldesi sakinleri karşı cephe alarak silahlı çatışmaya girmişti. ABD azılı PKK/PYD üyelerinin öldürüldüğünü görünce derhal müdahale etti.

PKK/PYD'ye her türlü silah yardımında bulunan ABD operasyonlar bittikten sonra silahların geri alınacağını açıklamasıyla resmen bizimle alay ediyor. PKK/PYD'ye yapılan yüzlerce tır silah yardımı Suriye'de gerçekten DEAŞ'a karşı mücadelede mi kullanılıyor? Hiç sanmıyorum. Türkiye'nin sınırına yığdığı silahlar dönüp dolaşıp yine Türkiye'yi vuracak. Türkiye'de öldürülen örgüt üyelerinden yine bu silahlar çıkıyor. Darbe girişimi başarısız oldu. CHP'nin sözde adalet yürüyüşleri tutmadı. Sarıklı provokatörler HDP üyesi çıktı. Bunca olayın tamamının arkasında ABD'nin olduğuna adım gibi eminim. Ne yaptılarsa Türkiye'ye boyun eğdiremediler. Peki, şimdi ne yapacaklar. Elbette ki yeni oyunlara başvuracaklar. Bu yüzden ülkemizde yaşanacak her provokatif olayda derhal “Dikkat! ABD var” levhası asılmalı…

DEAŞ ile mücadele yalanına bel bağlayan bir ABD var. Gerçekten DEAŞ'la mücadelede samimi olsalardı bu zamana kadar DEAŞ'tan eser kalmazdı. Suriye'de DEAŞ'ın varlığı ABD'nin varlığı demek. Niyet terör örgütleriyle mücadele değil. Zira ABD terör listesindeki  PKK/PYD ile birlikte yan yana yürüyor. ABD'nin maksadı başka… Ortadoğu ile ilgili planı büyük. Bu büyük planda en büyük engel Türkiye… Bu da Türkiye'yi hedefe koymaya yetiyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.