Selahaddin YILDIRIM

Selahaddin YILDIRIM

Direniş dengeleri Değiştiriyor

israil terör devleti tarihinin en büyük katliamlarından birini gerçekleştirmenin yanında en büyük hezimetini de yaşıyor. israil, Gazze üzerine daha önce gerçekleştirdiği vahşi saldırılarda hiç bir şey elde edememenin ezikliğini içinde hep taşıdı. Arap devletlerini dize getirmiş Siyonist çeteler, bu kez bir avuç imanlı mücahidin gösterdiği azim, sebat ve başarı karşısında şaşkına uğradı. Hamas ve İslami Cihad hareketlerinin öncülüğünde gerçekleşen destansı direniş sadece Siyonistleri değil, onların arkasında duran küresel güçleri de şaşırttı. israil semalarında uçurulan insansız uçaklar, milyarlarca dolara alınmış demir kubbeyi delip sağanak yağmur gibi Askalan, Telaviv ve Hayfa üzerine yağan füzeler, tepeden tırnağa modern silahlarla teçhiz edilmiş Siyonist askerlerin sinek gibi avlanması, uçakların düşürülüp tankların havaya uçurulması direnişin ne kadar güçlü olduğunu gösterdi. Hamas’ın füzeleri ile alay eden Netanyahu şimdi bunları durdursun diye ABD’ye yalvarıp duruyor. Seçkin askeri akademilerden mezun generallerin yaptığı bütün askeri planlar, dünyayı avucunun içi gibi bildiği varsayılan istihbarat şebekelerinin planları da suya düştü.

israil açısından yirmi beş günlük vahşi saldırıların sonucu sadece sıfırdır. israil vurmak istediği hiçbir hedefine ulaşamadı. Direnişin askeri ve siyasi kadrosundan hiçbirine ulaşamadı. Aptal Netanyahu ve korkak askerlerinin yaptığı tek şey katliam gerçekleştirmek oldu. Dünya bu katilleri lanetliyor. Vicdan ehli, insanlığını kaybetmemiş her insan bu canileri, bu bebek katillerini lanetlemeli. Allah’ın laneti size olsun ey siyonist katiller!

Siyonist caniler ellerindeki devasa askeri ve teknolojik imkânlara rağmen tam anlamıyla çamura battılar. Tahmin edemedikleri bu bozgunun verdiği moral bozukluğu ile kudurmuş köpekler gibi sivillere saldırıp katliam yapıyorlar. Evleri, hastaneleri, okulları, çarşıları, camileri bombalayarak kendilerine yakışanı yapıyorlar.

Gazze halkı bütün bu vahşi katliamlara rağmen direnişle beraber olduğunu dünya âleme gösterdi. Halkın direnişle beraber olmaya devam etmesi siyonist katilleri çıldırttığı gibi, bütün sinsi ve kirli planlarını da alt üst etti. Netanyahu, Gazze halkının ağır bombardımana dayanamayarak Hamas’a baskı yapacağı ve sonunda direnişin beyaz bayrak kaldıracağı gibi yanlış bir hesap yaptı. Ancak kazdığı kuyuya kendisi düştü ve şimdi kendisini kurtarsın diye sahibi Amerika’ya yalvarıp duruyor.

oykırım sınırını aşan cinayetleri Gazze halkının direniş azmini kırmadı ve kıramayacak. İşlenen barbarlık ve vahşet Siyonist yapının vahşi yüzünü bir kez daha bütün dünyaya gösterdi. Öyle ki, siyonistlerin arkasında duran güçler bile ilk günlerde yaptıkları destek açıklamaları ile çelişen laflar etme gereği duymaya başladılar.

Barbar saldırı ve katliamlara rağmen, direniş savaş alanında yüksek bir moralle beraber inisiyatifi elinde tutmaya devam ediyor. Her gün yeni sürprizlerle Siyonist canilere büyük kayıplar yaşatılıyor ve katillerin önerdiği ateşkes teklifleri kararlılıkla reddediliyor. Gazze üzerindeki her türlü ambargo kalkmayana kadar ateşkes olamaz, olmamalıdır. Siyonist katiller döktükleri masum kanların hesabını vermeli.

Gazze üzerine vahşi saldırılar durmadan devam ederken şu sessiz kalan Müslümanlar ile Siyonistlerle işbirliği yapan Arap yönetimleri, siyonist canilerden daha çok nefret ve laneti hak etmiyorlar mı? Ümmetin servetiyle aldıkları silahları sadece kendi halkları için kullanabilen bu kukla idarelerin ömürleri çok uzun olmayacak. Hunhar siyonistlerden önce bu işbirlikçilerin tepe takla devrileceği günlerin uzak olmadığını umut ediyoruz. Olup bitenden siyonist katilleri değil, Hamas’ı sorumlu tutan bu reziller Gazze’de dökülen her damla kanın da bizzat ortağıdırlar.

Direniş, yirmi beş günden beri kaydettiği başarılarını Allah’ın izniyle devam ettirecek ve ceberut siyonistleri geri çekilmeye zorlayacaktır. Direniş artık dengeleri değiştiriyor. Sadece savunma değil, başarılı saldırılar gerçekleştirerek herkesi şaşırtıyor. Korkusuzca savaşan bu kahramanlara ve onlara destek sağlayanlara selam olsun. Rabbim Müslüman kardeşlerimizin acılarını dindirsin, zafer elde edilene kadar üzerlerine sabır yağdırsın inşallah.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.