Doğu bölgelerinde sıcaklıklar azalacak

Doğu bölgelerinde sıcaklıklar azalacak

Sıcaklıkların, ülkenin batı kesimlerinde 2 ila 4 derece artacağı, doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Kütahya, Afyonkarahisar ve Kahramanmaraş çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Bolu, Kastamonu, Karabük, Trabzon, Rize, Hopa çevreleri ile Ordu ve Giresun'un iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Kuvvetli yağış beklentisi nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara (su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı v.b ) karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Hava sıcaklığının ülkenin batı kesimlerinde 2 ila 4 derece artacağı, doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın, genellikle batı ve güneybatıdan, öğle saatlerinden sonra batısı kuzeybatıdan zamanla geneli kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette Güney Ege'nin güneyi ile Batı Akdeniz'in batısında kuzeybatı, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında güney yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

Bölgelerde hava

Marmara: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu akşam saatlerine kadar kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

Ege: Parçalı ve az bulutlu, iç kesimleri yer yer çok bulutlu, bugün (Çarşamba) Kütahya ie ögle saatlerinde Afyonkarahisar çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Güney Ege'nin güneyinde kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

Akdeniz: Parçalı ve az bulutlu, bölgenin doğusu yer yer çok bulutlu, akşam saatlerine kadar Kahramanmaraş çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz'in batısında kuzeybatı, bölgenin doğusunda güney yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

İç Anadolu: Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde bölgenin doğusu ile Çankırı ve Eskişehir çevreleri, öğle saatlerinde bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin doğusunda güney yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

Batı Karadeniz:  Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Ordu ve Giresun'un iç kesimleri ile gece saatlerinde Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin iç kesimlerinde güney yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

Doğu Anadolu: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde bölgenin batısı ile zamanla bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin batı kesimlerinde güney yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu: Parçalı, zamanla batısı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde bölgenin batı kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin batısında güney yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

Bazı illerde hava sıcaklığı ise şöyle bekleniyor:

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Çarşamba) akşam saatlerine kadar kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı/28

İzmir: Parçalı zamanla az bulutlu/30

Adana: Parçalı zamanla az bulutlu/31

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Çarşamba) öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı/24

Bolu: Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Çarşamba) akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor./22

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor./31

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı/24

Diyarbakır: Parçalı zamanla çok bulutlu/35 (İLKHA)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.