Durmak yok! Yola devam

Durmak yok yola devam

Yerel seçimler bitti. Biliyorum birçok kardeş beklentilerin altında oy alınmasına üzülmüşlerdir. Daha yüksek bir oy beklentisi vardı. Kardeşlere hak veriyorum. Ben de üzüldüm… Ama bu seçimin bizim için yenilgi olmadığını, birçok açıdan kazanan olduğumuzu belirtmek isterim.

Her şeyden önce biz bir dava partisiyiz. Bizim davamız, parti davası değil… Partisel mücadelemizin amacı davamızı halka tanıtmak, yüce İslam’ın mesajını daha geniş kitlelere ulaştırmaktır. Bunu büyük ölçüde gerçekleştirdik. Çalmadığımız kapı kalmadı. Mesajımızı ulaştırmadığımız kimse kalmadı. Davamız için, dinimiz için, İslam’ın yüce mesajı için yorulmak, didinmek her anlamda kazançtır. Maddi ölçülere göre kayıp gibi görünse de kazançtır.

HÜDA PAR yeni bir parti olmasına rağmen yine de bölgede siyasi bir güç olduğunu kabul ettirdi. Birçok yerde aldığı oylarla özellikle bölge genelinde oturmuş, tabanı olan bir güç olduğunu, hem de örgütlü bir güç olduğunu dost ve düşmanına ilan etti. Bazı faktörlerden olmasaydı ben inanıyorum ki HÜDA PAR’ın oy oranı çok daha yüksek olacaktı. Bu faktörlerin en önemlilerinden biri bu halkın yüz elli yıldır cahil bırakılmaları ve İslami hareket mensuplarına karşı yüreklerine hayali korkuların yerleştirilmiş olmasıdır. Ne yazık ki mustazaf halkımızın kendi gerçek dostlarına, yani İslam davasının evlatlarına karşı yüreği ön yargılarla dolu. Hak ona batıl, batıl da ona hak olarak gösterilmiş. Bu ön yargıları bertaraf etmek, halkımızın dünyevi ve uhrevi kurtuluşunu gerçekleştirmek için çok çalışmamız lazım. Gerçekçi olmalıyız. Önümüzde uzun, ince, meşakkatli bir yol var. Durmadan, bıkmadan, usanmadan, ödülümüzü sadece Rabbimizden bekleyerek yolumuza devam etmeliyiz. Cennet ucuz değil. Cennetin yolu zorluklarla döşenmiş. Zorluk ve meşakkatlerle… Cennete talip olan bizler, cennetin yolcuları olan bizler Rabbimizin rızası dışında hiçbir beklentiye kapılmadan ve Rabbimize dayanarak davamıza sarılmalıyız.

Diğer bir faktör Kürdistan halkının güvenlik endişesi ve PKK tarafından kendisine yöneltilen tehditlerdir. PKK- BDP çevreleri halk arasında yaydıkları söylentilerle eğer HÜDA PAR kazanırsa eski günlere geri dönüleceği, güvenliğin kalmayacağı iddiasında bulundular. Mesela HÜDA PAR Batman’da kazanırsa bunu asla kabul etmeyeceklerini ve ortalığın çok kötü karışacağını fısıltı gazetesiyle yaydılar. Bu tür söylentiler halkta güvenlik endişesi yaratmış ve statükonun korunması adına BDP’ye yönelmiş olabilirler. Bu da güçlü bir ihtimaldir.

Diğer bir faktör de Ak Parti ile Gülen hareketi arasındaki çatışmadır. Birçok seçmenin gönlü HÜDA PAR’dan yana olmasına rağmen Başbakan Erdoğan’a sahip çıkma refleksiyle oylarını Ak Parti’ye vermişlerdir.

Her halükârda biz daha yolun başındayız ve uzun bir mücadele bizi beklemektedir. Allah için girişilen hiçbir işte yenilgi yoktur. Eyyup Aleyhisselam’ın sabrıyla, iğneyle kuyu kazar gibi davamızı geniş kitlelere götürmeye çalışacağız. Yorulmak yok, oturmak yok, gevşeklik yok. Allah’ın rızasını ve O’nun cennetini istiyorsak vira Bismillah demeye devam…

Evet, yerel seçimler geride kaldı. Şimdi sıra kolları sıvayıp Peygamber sevdasını her yere ulaştırmakta. Bu sene kutlu doğum etkinliklerinin görkemli geçmesi için her zamankinden daha fazla gayret etmeli, koşturmalıyız. Bu sene peygamber aşkıyla coşmayan insan kalmamalı.

Düşmanlarımız halkımızı bizden çalmak için yüz elli yıl çalıştılar. Hala da tüm güçleriyle çalışıyorlar. Devasa imkânlarıyla. Biz azıcık çabayla ve kısa bir zaman diliminde halkımızın yönünü kendimize çevirebileceğimizi hayal ediyorsak büyük bir yanılgıya düşeriz. Hak yolunun yolcuları, kervanı yola çıkardılar. Kervan yola dizildi. Artık durmak yok. Kervana katılımın azlığı ümitsizliğe düşürmemeli bizi. Allah’a sığınarak yola devam ettiğimizde hakk kervanının her geçen gün kalabalıklaştığını hep birlikte göreceğiz.

Görelim Mevla neyler? Neylerse güzel eyler! Hiçbir dünyevi beklentinin içinde olmayan, tek dertleri Allah’ın rızası olan, hiçbir yenilgiyi umursamayan imanlı bacı ve kardeşlere selam olsun…

Durmak yok yola devam

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.