Gaziantep’te öğrenciler için yaptırılan halı saha hizmete açıldı

Gaziantep’te öğrencilerin daha rahat spor yapabilmeleri için Emine Fevzi Uslu İlkokuluna yaptırılan halı sahayı düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, öğrencileri spora teşvik etmek için çalışmalarını aralıksız sürdürmeye devam ediyor. Bu kapsamda Emine Fevzi Uslu İlkokuluna yaptığı halı sahanın açılışını gerçekleştiren Tahmazoğlu, daha sonra öğrencilerle penaltı atışı yaparak masa tenisi oynadı.

Okulun bahçesinde düzenlenen törende konuşan Şahinbey İlçe Kaymakamı Tahir Şahin, Şahinbey ilçesinde başarılı ve mutlu çocukların olmasını istediklerini belirtti.

“Gençlerimiz için seferber oluyoruz”

Şahinbey ilçesinin Türkiye’nin en büyük ilçesi ve tüm sorunlarına da çok güçlü paydaşlarıyla çözümler üreten bir ilçe olduğunu ifade eden Şahin, “Özellikle Şahinbey Belediyesi çocuğun hayata gelişinden, eğitim hayatına başladığı ilk andan ortaokul ve liseye kadar hayatın tüm alanlarına dokunuyor. Şahinbey’deki çocuklarımızın akademik olarak LGS’de daha başarılı olacaklarına inanıyorum. Eğitimin veli, okul ve öğretmen olmak üzere üç ayağı var. Bu noktada özellikle velilerimizin çocuklarına sahip çıkmaları gerekiyor. Bizler kamu olarak çocuklarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılamak için seferber oluyoruz. Şahinbey’de mutlu çocukların olmasını istiyoruz. Mutlu olan çocuğun öğreneceğine ve başarılı olacağına inanıyoruz. Eğitimde ve spor faaliyetlerinde başarılı bir nesil hayal ediyoruz ve bu hayalimizi hep birlikte gerçekleştireceğiz. Bu tesislerimizin açılışına vesile olan kıymetli Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na ve ekibine teşekkür ediyorum.” dedi.

“Eğitime yatırımlarımız devam edecek”

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise eğitimin her alanında öğrencilerin yanında olduklarını söyledi.

İlçedeki okullara spor alanları ve halı sahalar yaptıklarını ve yapmaya da devam edeceklerini ifade eden Tahmazoğlu, “Bu hizmetleri yaparsak şehirler kalkınır ve gençlerimizin önü açılır. Eğitim alanında 5 okul yaptık. İki okulumuzun da inşaatı devam ediyor. Onları da tamamladığımızda yaptığımız okul sayısı 7 olacak. Bunların yanı sıra öğrencilerimize ana sınıfından başlayarak yıllardan beri eğitim malzemeleri veriyoruz. Anasınıfı ve ilkokul öğrencilerimizin tamamına sağlıklı beslenmeleri için beslenme kabı dağıttık. Ortaokul ve lise öğrencilerimizin tamamına spor ayakkabısı dağıtmaya devam ediyoruz. Okullarımıza Milli Eğitim Bakanlığımızla imzaladığımız protokol çerçevesinde 60 tane Z kütüphanesi yapıyoruz. Bunların yanı sıra pandemi döneminde 51 bin adet tablet dağıtımı gerçekleştirdik. Amacımız gençlerimizin ve çocuklarımızın önünü açarak gelişimlerini sağlamak.” ifadelerini kullandı.

Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç da Şahinbey Belediyesi’nin eğitimin kalkınması adına her zaman imkân ve destek sağladığını belirterek şunları söyledi:

“Bu halı saha ilerde belki de Milli Takımımıza kazandırılacak çocukların yetişmesi için önemli bir zemin teşkil edecek. Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu ‘kaç okulda halı saha ihtiyacı varsa biz onları yapalım’ dedi. Türkiye’nin en kalabalık nüfusuna ve öğrenci kitlesine sahip olan Şahinbey İlçesi’nde yönetilmesi en zor olan bir ilçeyi Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’nun sayesinde kolay bir hale getirdik. Kendisinden Allah razı olsun.”

Emine Fevzi Uslu İlkokulu Okul Müdürü İrfan Bal, Şahinbey Belediyesinin eğitime önemli desteklerde bulunduğunu belirterek, “Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, her zaman eğitimin yanında olduğunu göstermiş, desteğini öğretmenlerimize, velilerimize ve öğrencilerimize her zaman hissettirmiştir. Okulumuza yapmış olduğu halı sahadan dolayı kendisine şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.


Gaziantep’te öğrenciler için yaptırılan halı saha hizmete açıldı

Gaziantep’te öğrenciler için yaptırılan halı saha hizmete açıldı

Gaziantep’te öğrenciler için yaptırılan halı saha hizmete açıldı

Gaziantep’te öğrenciler için yaptırılan halı saha hizmete açıldı

Gaziantep’te öğrenciler için yaptırılan halı saha hizmete açıldı

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler