Göktaş Hoca: Ashabı Peygamber Efendimizin rol arkadaşları olacak, İslam’ı insanlığa gösterecekler

Peygamber Sevdalıları Vakfı Onursal Başkanı Mehmet Göktaş, Kayseri’de düzenlenen "Yolumuzu Aydınlatan Yıldızlar" programında, "Ashabı Peygamber Efendimizin rol arkadaşları olacak, İslam’ı insanlığa gösterecekler." diye konuştu.

Kayseri Peygamber Sevdalıları Derneği tarafından "Kasım Ayı Sahabe Ayı" etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen "Yolumuzu Aydınlatan Yıldızlar" konulu programda, Hz. Zübeyr bin Avvam’ın hayatı ele alındı.


Yahya Öz’ün sunuculuğunu yaptığı program, Ali Çağlayan'ın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Program, Peygamber Sevdalıları Kayseri temsilcisi Ekrem Çiftçi’nin açılış konuşmasıyla devam etti.

"Sayısız kahramanların membaı ve kaynağı sahabe-i kiramdır"

Peygamber Sevdalıları Kayseri temsilcisi Ekrem Çiftçi

Çiftçi, "Özellikle son asırlarda toplumların önüne rol model ve kahraman olarak sunulan içi boş ve hayali yüzlerce, binlerce figüran bulunmaktadır. Aslı astarı olmayan, manevi değer ve ahlaki erdemlerden yoksun hatta düşman ne kadar kişilik ve sembol varsa belli bir merkezden cilalanarak ve finanse edilerek insanların önüne örnek ve rol model olarak sürüldüler. Toplumlar, bunlara özenerek ve benzeyerek süreç içerisinde tarihlerinden, değerlerinden ve kültürlerinden uzaklaşıp belli bazı mahfillerin kuklası ve esiri haline geldiler. Neticede kültürel işgal ile muhasara altına alınan toplumlar ve devletler, silahsız ve savaşsız ele geçirildiler. Oysa tarihimiz, gerçek kahraman ve rol model olacak sayısız örneklerle doludur. Sayısız kahramanların da membaı ve kaynağı sahabe-i kiramdır. Öyle ki tarihleri değiştirmişler, tarihler yazmışlar, dünyayı hak ve adalet ile tanıştırmış, insanlığa ışık olmuş, insanlığı kurtarmak için kendilerini yakmış, feda etmişlerdir." şeklinde ifade etti.

Program, Peygamber Sevdalıları Vakfı Onursal Başkanı Mehmet Göktaş'ın konuşmaları ile devam etti.

"Kur'an-ı yaşayan insanlar kıyamet gününe kadar gelecek

Göktaş, "Muhterem kardeşler! Kıyamet gününe kadar Kur’an-ı Kerim bakidir; "Onu biz indirdik ve biz koruyacağız." Kıyamet gününe kadar Kur’an-ı Kerim korunacak. Bu koruma sadece kendi harf ve harekeleri ile değil, özellikle bu dini, bu Kur’an-ı yaşayan insanlar da kıyamet gününe kadar gelecek. Böyle inanıyoruz. Hz. Peygamberin hayatı da kıyamet gününe kadar insanların gözünün önünde olacak. Kur’an hayattadır ama herkes istediği gibi yorumlayabilir. Ama nedir? Allah, sadece Kur’an-ı değil, İslam dinini kıyamet gününe kadar başka bir dine, başka bir peygambere gerek kalmayacak şekilde koruyor." ifadelerini kullandı.

"Ashabı peygamber efendimizin rol arkadaşları olacak, İslam’ı insanlığa gösterecekler"