Hizbullah Cemaati Rehberi Gümüş: Sacid kardeşim, seni şehit edenler rezil olacaklar!

Hizbullah Cemaati Rehberi Gümüş: Sacid kardeşim, seni şehit edenler rezil olacaklar!

Hizbullah Cemaati Rehberi Edip Gümüş, Adana'da HÜDA PAR İl Sekreteri Sacit Pişgin'in şehid olduğu, saldırıya ilişkin, "İslam’a ve Müslümanlara yapılan hakaret ve saldırılara karşı tüm Müslümanlar tek yürek ve tek ses olmalı, izzetli duruş sergilemeleri iç

Hizbullah Cemaati Rehberi Edip Gümüş, Adana'da HÜDA PAR İl Sekreteri Sacit Pişgin'in şehid olduğu saldırıya ilişkin bir mesaj yayımladı.

Mesajına, "Müminler içinde Allah’a verdikleri sözde duran nice erler vardır. Onlardan kimi, sözünü yerine getirip o yolda canını vermiştir; kimi de (şehitliği) beklemektedir. Onlar hiçbir şekilde (sözlerini) değiştirmemişlerdir. (Ahzab: 23)" ayetine atıfta bulunarak başlayan Hizbullah Cemaati Rehberi Gümüş, şunları kaydetti:

"Kardeşimiz Sacid; Rabbim seni, şehit kardeşlerin gibi cennetlerinde bir araya getirecektir"

"Allah’a hamd, Peygamberi Hz. Muhammed’e, Ehli Beytine, Eshabına, onun yolunu takip edenlere salat ve selam olsun.

Rabbimizin hoşnut olacağı iyi ve güzel işler yaptığına şahitlik ettiğimiz Sacid kardeşimizden yüce Rabbimiz de razı olmuş ki ona şehadeti nasip etti. Yüzündeki secde iziyle Hazreti Peygamber aleyhisselatu vesselama yoldaşlık edenlerin vasıflarını taşıyan kardeşimiz Sacid; Rabbim seni, senden önce Rabbine kavuşan şehit kardeşlerin gibi cennetlerinde bir araya getirecektir inşallah.

Rabbim, Sacid kardeşimizin eşine, tüm ailesine ve dava kardeşlerine sabrı cemil versin, şirin yavrularını salih ve sağlıklı büyütsün, dinine ve davasına hizmetçi kılsın.

"Bu tür saldırılar davetçilerin gayretini fazlalaştırmış, bundan sonra da fazlalaştıracaktır inşallah"

Sacid kardeşimizin dava arkadaşlarından, onu sevenlerden ve tüm duyarlı Müslümanlardan; İslam’a ve Müslümanlara düşmanlığın bu kadar aleni yapıldığı, çirkefliğin, ahlaksızlığın had safhada bulunduğu, tarih boyunca kavimleri helake götüren haramların tümünün işlendiği ve bu haramlara ulaşmanın yollarının sayısız olduğu bu zaman diliminde, İslam’ı daha çok okumalarını, anlamalarını, yaşamalarını, hayatın her safhasında sünneti ihya etmelerini, insanlığa ve Müslümanlara daha çok faydalı olmalarını, tebliği, daveti ve irşadı daha çok yapmalarını istiyor ve Rabbimden onlara muvaffakiyetler diliyorum. Geçmişte olduğu gibi günümüzde de bu tür saldırılar davetçilerin gayretini fazlalaştırmış, bundan sonra da fazlalaştıracaktır inşallah.

"Seni şehit edenler de rezil olacaklardır"

Sacid kardeşim! Namaz üzerinde, Rabbinin huzurunda, rükûda iken katledilmenle inşaallah sen Rabbinin cennetine gideceksin, seni katledenler ve onların arkasında duranlar ise cehennemi boylayacaklardır. Geçmişte kardeşlerini şehit edenler ve onların arkasındakiler rezil oldukları gibi seni şehit edenler de rezil olacaklardır inşallah.

Müslümanlara çağrı!

Bu vesile ile Kur’an–ı Kerim ve İslami değerlere hakaret edenlerle ilgili de bir çağırıda bulunmak istiyoruz. İslam’a ve Müslümanlara yapılan hakaret ve saldırılara karşı tüm Müslümanlar tek yürek ve tek ses olmalı, izzetli duruş sergilemeleri için devlet idarecilerini zorlamalıdırlar. İdarecilerin, İslam’a ve Müslümanlara karşı yapılan saldırılara karşı kınama mesajları yayınlamalarıyla yetinilmemeli, somut adımlar atmaları için zorlanmalıdırlar.

Hasbunallah ve ni’mel vekil ni’mel Mevla ve ni’men nasir.

Kardeşiniz Edip Gümüş" (İLKHA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler