1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR

  3. DİYARBAKIR

  4. IHO-EBRAR Suriyeli ailelere kurban eti dağıttı
IHO-EBRAR Suriyeli ailelere kurban eti dağıttı

IHO-EBRAR Suriyeli ailelere kurban eti dağıttı

IHO-EBRAR, Diyarbakır'da onlarca ihtiyaç sahibi muhacir Suriyeli aileye kurban eti ulaştırdı.

A+A-

Merkezi Hollanda'da bulunan ve birçok ülkede hizmetlerini sürdüren uluslararası yardım kuruluşu IHO-EBRAR, Diyarbakır'da, ülkelerindeki savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriye'i muhacir ailelere kurban eti ve bayram şekeri ulaştırdı.

Diyarbakır'da yapılan çalışmalar hakkında bilgi aktaran IHO-EBRAR Diyarbakır Temsilcisi Mehmet Emin Olgun, IHO EBRAR'ın uluslararası yardım kuruluşu olduğunu hatırlatarak faaliyetleri bölgede de sürdürdüklerini belirtti.

IHO EBRAR'ın muhtelif zamanlarda göndermiş olduğu gıda, et ve giyim yardımlarını ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırdıklarını söyleyen Olgun, "IHO EBRAR sadece kurban bayramlarında değil diğer zamanlarda giyim, gıda ve bazen de nakit yardımlarını ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyoruz. Bu konuda ihtiyaç sahibi vatandaşlar adına ben de IHO EBRAR’a teşekkürlerimi bildiriyorum." dedi.

Geçen yıllara nispeten çalışma hedeflerini açıklayan Olgun, "Geçen yıllarda biz 10 bin aileye kurban eti ulaştırdık. Biz inşallah bu sene on binlerce aileye kurban eti ulaştırma gayreti içerisindeyiz. Şu anda IHO EBRAR’ın bize vermiş olduğu etleri fakirlere dağıtmış olduk. Ayrıca bayram şekerleri dağıttık. Bizim amacımız sayıyı geçen seneyle kıyasla on binlere çıkarmaktır." ifadelerini kullandı.

Olgun, "İnşallah varlıklı Müslüman kardeşlerimizin bağışlarıyla biz sayıyı yüzbinlere çıkarmanın çabası içerisindeyiz. Bizim yardımlarımız Müslüman kardeşlerimizin vereceği yardımlara bağlıdır. Ona göre biz de elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz inşallah." şeklinde konuştu.

Hayırsever vatandaşlara seslenen Olgun şunları söyledi: "Müslüman kardeşlerimizden istirhamımız kurbanlıklarını güvenecekleri vakıflara teslim etsinler. Yılın 12 ayında evine kırmızı et girmeyen ihtiyaç sahibi ailelerimiz vardır. Bu kardeşlerimizden istirhamımız, kurbanlarını muhtaç sahibi ailelere göndermek için bizi köprü, aracı kılsınlar. Gelip kendi elleriyle verebilecekleri gibi bizimle beraber dolaşıp muhtaç aileleri yerlerinde de görebilirler. Biz bu şekilde onlardan hassasiyetle davranmalarını bekliyoruz."

İLKHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.