Abdulhalim SEÇKİN

Abdulhalim SEÇKİN

Kendi Elleriyle Kendi Evlerini Yıkıyorlar

Yahudi kabilelerinden olan Beni Nadir Peygamberimiz (s.a.v.)’i önce mahallerine davet ettiler. Sonrada suikast yapmaya kalkıştılar. Bunun üzerine Peygamberimiz (s.a.v.) ashabı ile beraber çevrelerini kuşattı. Yahudiler günlerce teslim olmaya yanaşmadılar. Peygamberimiz (s.a.v.) hurmalıklarını kesme emrini verdi. Hurmalıklar kesilmeye başlanınca hemen teslim oldular. Sürgün edileceklerini tahmin ettiklerinden kendi evlerini Müslüman’ların eline geçmesin diye yıkmaya başladılar.

Yahudiler canlarından çok mallarını severler. Bu yüzden mallarını çok kaliteli yaparlar. Ticaretlerine çok önem verirler. Ticaretlerinin selameti için müşriklerle dost olur, Müslümanlara karşı her türlü oyun ve desiseye başvururlar.

Arap baharı ile beraber İsrail’in sınır komşusu olan Mısır İslami bir yönetim kurmaya doğru gitti ve Amerika ile olan stratejik işbirliğine son verdi. Diğer Arap ülkelerindeki bahar Yahudilerin istediği yönde yürümedi. Bu yüzden İsrail Mısır ve diğer Arap ülkelerinde karışıklılara sebep olmak, Amerika’yı Müslümanların üstüne salmak ve yine Amerika’da Yahudi lobilerinin istediği bir başkanın seçilmesi için bir filim çıkardılar.

Bu filimde Peygamberimiz ve Müslümanlara hakaret ediliyor. Çirkefçe şeyler söyleniyor. Kâinat serveri ve tüm insanlığın önderi Yahudilerin daha iyi bir dünya düzenine alet edilmeye çalışılıyor.

En tabii bir hak olarak Müslümanlar Peygamberlerine sahip çıkıp tepkilerini ortaya koyuyorlar. Yürüyüşler, mitingler düzenliyor ve düzenleyecekler.

Filimi çevirenlerin amacı ne olursa olsun. Filimi çevirenler kendi elleri ve Müslümanların elleri ile evlerini kendi başlarına yıkıyorlar. Bu tür hadiseler Müslümanların vahdeti için bir sebeptir. Kaybedenler Yahudiler ve yandaşları olacaktır. Tarihte Beni Nadir gazvesi buna örnektir ve buna benzer örnekler de çoktur.

“Ehl-i kitaptan inkâr edenleri, ilk sürgünde yurtlarından çıkaran O`dur. Siz onların çıkacaklarını sanmamıştınız. Onlar da kalelerinin, kendilerini Allah`tan koruyacağını sanmışlardı. Ama Allah (O`nun azabı), onlara beklemedikleri yerden geliverdi. O, yüreklerine korku düşürdü; öyle ki evlerini hem kendi elleriyle, hem de müminlerin elleriyle harap ediyorlardı. Ey akıl sahipleri! İbret alın. Eğer Allah onlara sürgünü yazmamış olsaydı, elbette onları dünyada (başka şekilde) cezalandıracaktı. Ahirette de onlar için cehennem azabı vardır. Bu, onların Allah`a ve Peygamberine karşı gelmelerinden dolayıdır. Kim Allah`a karşı gelirse bilsin ki Allah`ın cezalandırması çetindir. Hurma ağaçlarından, herhangi birini kesmeniz veya olduğu gibi bırakmanız hep Allah`ın izniyledir ve O`nun yoldan çıkanları rezil etmesi içindir.” (Haşr, 1-5)

Beni Nadir’in teslim olması için hurmalıkları kesildi. Yani ekonomilerine zarar verildi. Bu gün hurmalıklar yerine İsrail’e para akıtan, ticaretinin bilmem kaçta kaçını oraya havale eden firmalar vardır. Bu firmalar internet sitelerinden rahatlıkla öğrenilebilir. Bu firmaların ürettikleri malları boykot etmek hurmalıklarını kesmektir.

Peygamberimize yapılan hakaretler Peygamberimiz (s.a.v)’in şahsına zarar vermez. Güneşe balçık atmanın ne kadar zararı olur ki. Ancak Müslümanlar bu tür durumlarla imtihan ediliyorlar. Tepki gösterenler ve filimi çevirenlere hiçbir tepkide bulunmayanların yanında yer alanlar, Türkiye’de ki Müslümanların taşkınlık yapmamaları, tepkilerini bir olgunluk içerisinde sergilemelerini “biz toplumun gazını aldık” deyip her olumlu gelişmeyi kendilerine mal edenler…

Amerika’nın istediği doğrultuda hareket etmek Müslümanların yararına değildir. Amerika kendi ekonomik çıkarları doğrultusunda ülkeleri istila ediyor. O ülkelerin zenginliklerini sömürüyor. Halklarını dinsizleştiriyor. Dünyanın egemenliğine oynuyor. Bu süreçte Amerika’nın yanında yer almanın büyük bir sorumluluğu vardır.

Müslümanlar Peygamberlerine ve kutsal değerlerine öyle tepki göstermeliler ki hiç kimse bir daha bu değerlere saldırma cesaretinde bulunmasın.

Peygamberimize hiciv ve hakarette bulunan şairlerin akıbeti hepimizce malumdur. Bu süreçte Peygamberimize ve kutsal değerlerimize sahip çıkmak, bu çerçevede İsrail ve Amerika’nın mallarını boykot etmek tepkimizin bir parçası olacaktır.

Yapılan bu hakaretlerin Müslümanların uyanış ve vahdetine sebep olması temennisi ile Allah’a emanet olun.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.