M. Zülküf YEL

M. Zülküf YEL

Kur'anı tekmeleyen Pkk/Hdp'ye oy verme

Seçimlere yaklaşılırken halkımız bir yol ayrımına gelmiştir. Bu seçimler, klasik bir seçimden daha fazla anlam ve sonuçlara gebedir. Halkımız manipülasyonların ve propagandanın etkisinden sıyrılarak özgür iradeleri ile bu süreçte üzerlerine düşen rolü ifa etmelidirler. Halkımız kime ve neye oy verdiklerinin idraki içerisinde olmalıdır. Ve verdikleri her oyun sorumluluğuna dünyada ve ahirette ortak olduklarını bilmelidir. Hayati bir süreç yaşanırken Müslüman halkımız, üzerinde oynanan oyunların farkında olmalı, uluslar arası bir projenin figüranı olan Hdp/Pkk'nin neler yapmaya çalıştığının bilincinde olmalıdır. Siyasi şuursuzluğun bedeli ağır olmadan, daha yol yakın iken, Kürtlerin sırtından rant devşiren, Kürtlerin kanlarını işret sofralarının içeceği haline getirenlerden uzak durmalıdır. Uluslar arası bir projenin figüranı olan ve Kemalizm'in asimile edemediği Kürt halkını asimile etmeye çalışan bu hain yapı, dünya ve ahretimiz için büyük bir tehdittir.

Bu gün Pkk-Hdp, Kürtlerin oyları ile başta Yezidiler olmak üzere, İslam düşmanı ne kadar unsur varsa meclise taşımak istemektedir. Hdp'nin aday profiline bakıldığı zaman aslında ne yapmaya çalıştığı açık bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Bu seçim özellikle en fazla Kürdistan'ı etkileyecektir.

Kürtleri kullanarak sosyalist hedeflere varmak isteyen Pkk-HDP, çeşitli hile, entrika ve ahlâksızlılarla bu seçim sürecini yürütmeye çalışmaktadır. Neredeyse ev ev dolaşılarak insanlar anket yapma bahanesi ile korkutulmakta ve iradeleri çalınmak istenmektedir. Kürtler silah ile korkutularak irade hırsızlığı yapılıyor. Ve yarın, “işte bakın Kürt halkı bizi istiyor”, denilecek. HDP'nin barajı aşamaması durumunda büyük bir saldırı ve kaosun olacağı söylenerek insanlar korkutuluyor.  Halkımız bilmelidir ki, bu tehditlerin için boştur ve asla bizden olmayan ve bizim sırtımızda yükselmeye çalışan zalimlere boyun eğilmemelidir. İnanç ve değerlerimiz ile barışık olmayan insanlar yerine; bizden olan, bizleri temsil eden, bizim evlatlarımız olan ve halkımız ile bütünleşmiş olan adayları tercih edelim.

Kürt halkını manevi açıdan imha etmeye çalışan İslam ve ahlak düşmanları, o kadar pervasızlaşmışlar ki, eskiden gizlice dile getirdiklerini şimdilerde seçim meydanlarında haykırıyorlar. Hdp, seçim bildirgesinde, hiçbir partinin bu güne kadar seslendirmediği veya seslendirmeye cesaret edemediği  konular aleni olarak dile getiriyor. Bazı insanlarımızın ya bu durumdan haberleri yok veya önemsemiyorlar. Oysa bazılarının önemsemediği bu fiilden dolayı bir kavim helak olmuştur ve livata fiili işlendiği zaman, bu cürmü işleyenlere bütün lanet ediciler lanet eder. Bu zihniyete oy verenler bunu onaylıyorlar demektir. Bu cürme ortaktırlar.

“Her milleti, imâmıyla çağırdığımız gün, kimlerin Kitabı sağından verilirse işte onlar, Kitaplarını okurlar ve en ufak bir haksızlığa uğratılmazlar.”(17/71) ayeti mucibince bu gün kimi takip edip fiillerine onay verirsek, yarın onlarla beraber haşroluruz. Küfrün önderleri, bu dünyada kendisine tabi olanları o dünyada layık oldukları yere götürür. Zalim, kâfir, katil, ilahlık iddiasında bulunanlar ve eşcinsellerin ; peşlerine takılanları nereye götürecekleri bellidir. Zalimlerin safında yer alanlar bilmelidirler ki, kıyamet gününde o zalimlerle beraber ayaklarından ve perçemlerinden tutulup cehenneme sürüklenecekleridir. Burada”ayol” diyenlerin orada kimseye faydası olmayacaktır.

“Kişi sevdiği ile beraberedir.” hadisi mucibince, burada kimi seviyorsak, ruz-i mahşerde onlarla beraber olacağız. Kâfir ve zalimlere meyledenler bilsinler ki, bu meyletme bile onların ahiretini harap edecektir.

Bu yüzden kimlerin safında yer aldığımıza iyi bakalım. Kime oy verirsek onun fiillerini onaylamış oluruz.

Bütün bunlardan sonra Müslüman halkımızın kimlere oy vermemesi gerektiğini hatırlatalım. Tavsiyemiz şudur:

- Kur'an'ı tekmeleyenlere, yakanlara, üzerine bira şişesi bırakanlara ve “bu kitap yüzünden geri kaldık” diyenlere oy verme.

- İlahlık iddiasında bulunan, kendisini tanrı ilan eden ve Kur'an'ı inkâr eden bir liderin izinde olan bir partiye oy verme.

- Senin sırtından, şeytanı Rab edinen Yezidileri meclise taşımaya çalışanlara oy verme.

- Seni tehdit edip iradeni yok sayan ve çalanlara oy verme.

- İslam düşmanlarına ve iradelerini ve şereflerini dünyevi ikbal için satmış, bizden gözüken bel'amlara  oy verme.

- “Ayol” deyip de her türlü haltı işleyenlere, erkeklerin biribirleri ile evlenmeleri için yasa yapacaklarını söyleyen ve bunu seçim bildirgelerine koyma hayasızlığını gösterenlere oy verme.

- Kürdistan halkını dinsizleştirmeye ve ahlaksızlaştırmaya çalışanlara oy verme.

- Kürdistan'ı ve Kürtlerin gasp edilmiş haklarını kullanıp da başkalarını meclise taşımaya çalışanlara oy verme.

- Uluslar arası bir projenin piyonu olan ve Kemalizm'in yozlaştıramadığı Kürt halkını inanç ve değerlerinden koparmaya çalışanlara oy verme.

- Kürtler için pek somut projeleri olmayan ve tek sermayeleri din ve ahlak düşmanlığı olan sefillere oy verme.

- Şehit Yasin ve diğer mazlum Kürtlerin katili olanlara oy verme. Kobani bahanesi ile Kürdistan'ı harabeye çeviren zalimlere oy verme.

Ve Bu zihniyete oy verenler bilmelidirler ki, bu tercihleriyle İslam ve ahlak düşmanı olan zalimlerin fiillerine onay vermişlerdir. Bu zihniyete oy verenler, Apo'nun ilahlık ve tanrılık iddiasını kabul etmiş ve erkeğin erkek ile evlenmesine onay vermiş demektir. Bu zihniyete oy verenler, ahlak ve iman ile bağlantılarının kalmadığını bilmelidirler.

Rabbim, bu süreci hayır ile tamamlasın ve halkımızın huzurunu bozmaya çalışan hain zorbalara ve İslam düşmanlarına fırsat vermesin.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.