M. Müfit YARAY

M. Müfit YARAY

LGBTİ'lerin hakları için HDP'yle el ele(!)

* LGBTİ'lerin eşit, onurlu ve insanca yaşam sürdürmelerini sağlayacağız. Eşit yurttaşlığı Anayasal güvence altına alacağız.

* Yerel ve merkezi yönetim yapılarıyla LGBTİ'ler doğrudan kendilerini temsil edecek.

* Toplumsal eğitim süreciyle homofobik zihniyete karşı mücadele edeceğiz.

* Başta translar olmak üzere nefret cinayetlerine karşı çıkacağız.

* Zorunlu din dersini ve Diyaneti kaldıracağız. İşte HDP'nin seçim vaatleri…

                Her fırsatta cinsel sapıklara sahip çıkmasıyla ve onları Kürdistan coğrafyasında meşrulaştırma çalışmalarıyla kendinden söz ettiren HDP/BDP'liler, 7 Haziran seçimleri öncesi LGBTİ' lerle seçim ittifakları kurmak suretiyle, bu konuda kirli sicillerini daha da kirlettiler.

(HDP) LGBTİ'lerle bir seçim Koordinasyonu kurup Cezayir Toplantı salonunda bir araya geldi. İstanbul 2. Bölge Milletvekili adayları Filiz Kerestecioğlu, Deniz Zarakolu, Sezai Temelli ve HDP PM üyesi Mehmet Tarhan  katıldıkları HDP LGBTİ Koordinasyonu'nun etkinliğinde konuşan İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Filiz Kerestecioğlu, LGBTİ haklarının anayasal güvenceye kavuşmasının önemini vurgulayarak HDP olarak bu konuda çalışmalar yapacaklarını dile getirdi. Zarakolu ise tekçilik yerine çokluğu savunduklarını söyleyerek, “LGBTİ örgütleri ve hareketi ile her zaman bir ilişkimiz vardı. Ancak HDP'ye gelene kadar organik bir ilişkimiz yoktu. Tek başına Kürtlerin kurtuluşu mümkün değildir. Aynı şekilde tek başına LGBTİ'lerin kurtuluşu da mümkün değildir ( Öyleyse  kurtuluş için HDP ve LGBTİ' ler el ele vermeli) ” şeklinde konuştu.

Yine daha seçilmeden birçok HDP miletvekili adayı Mecliste LGBTİ'lerin Haklarını koruyacaklarına dair LGBTİ' lerle sözleşme imzaladı. İşte bu kirli sözleşmeye açık ve aleni bir şekilde imza atan HDP miletvekili adayları;

1.Ahmet Akar, 2.Aydın Erdoğan, 3.Betül Kurnaz Kılınç, 4.Latife Ulutaş, 5. Necdet Bali, 6.Perîhan Yücekaya,  (Malatya)  7.Elif Bulut, 8. Elif Şahsın Sırlıoğlu, 9.Filiz Kerestecioglu,10. Hülya İmak, 11.İnciser Alptekin, (İstanbul)  12. Mahmut Karabulut, 13 Çilem Öz,(Mersin) 14. Gülsüm Ağaoğlu, 15. Pınar Aydınlar, 16. Semra Uzunok,17.Ülkü Yalçınkaya, (İzmir) 18. Hülya Yer, 19. Hasan Şimşek, 20.Sedat Zımba, (Edîrne)  21.Zelal Demir,  Ankara, 22. Güven Atabay, Ordu Milletvekili adayları.

Bilindiği gibi 7 Haziran seçimlerinde HDP Eskişehir'de aday olarak açık kimlikli bir eşcinsel olan ve “eşcinsellerin evlilik” hakkı ile transeksüelliğin hastalık kategorisinden çıkartılması için yürütülen uluslararası kampanyaların Türkiye ayağı olan Pembe Hayat Derneği ve Trans-Der'de aktif olarak yürüttüğü ifsat hareketleriyle tanınan Barış Sulu'yu aday olarak göstermişti.

Yine hatırlanacağı gibi geçen yerel seçimlerde, HDP'nin belediye meclisi listelerinden 5 LGBT'li sapkın aday olarak gösterilmişti. İstanbul'da trans Şevval Kılıç Şişli'den; Hevî LGBTİ üyesi Asya Özgür Kadıköy'den; İstanbul LGBTT Dayanışma Derneğinden Ebru Kırancı Beyoğlu'ndan belediye meclis adayı olarak gösterilirken, Ankara'da ise trans Belgin Çelik ve Pembe Hayat LGBTT Derneği'nden Abdülhalim Karaosmanoğlu Çankaya'dan belediye meclis adayı olarak gösterilmişlerdi.

Tabiî ki HDP'nin bu durumu sapkın LGBTİ'leri oldukça sevindirmiş ve onurlandırmış!!! Sapkın kuruluşlardan teşekkür özerine teşekkür yağıyor HDP'ye. Bakın onlardan biri olan ZeugMadi LGBT ne diyor; “Bu topraklarda yıllardır verilen LGBT mücadelesinin en yeni üyelerinden olarak Lezbiyenlere, Geylere, Biseksüellere, Translara ve İntersekslere yönelik vaatler bizi onurlandırdı. Yerel seçimlerden sonra genel seçimlerde de LGBTİ adayları görüyoruz. Seçilmeseler bile açık kimlikli adayları görmek bizleri heyecanlandırıyor…

Bilindiği üzere bugüne kadar açıklanan seçim beyannamelerinin tamamı göz önüne alındığında hem LGBTİ'lerin hem de tüm hak mücadelesi veren alanların taleplerini karşılayan tek beyanname HDP'ye ait. Bu nedenle başta LGBTİ'ler olmak üzere hak mücadelesi yürüten herkesi bu seçimlerde oylarını HDP'ye vermeye davet ediyoruz.”

“Eşcinsel, biseksüel ve transların eşit sosyal hakları için HDP'yle el ele.” İşte sapkın LGBTİ'lerin yeni sloganı.

Kürt gençlerinin kanları ve 100 yıldır süren Kürt halkının çilesi üzerinden elde edilen kazanımlarla siyasi hayata atılan bir partinin evrile evrile geldiği nokta;

LGBTİ'lerin hakları için HDP'yle el ele. Yazıklar olsun sizlere ve Kürt halkına yaptığınız ihanetlere.

Allah aşkına, Kürt halkı bu oyları sapıkların Kürt gençlerini af edersiniz geyleştirmek, lezbiyenleştirmek için kurdukları bu sapkın dernek ve kuruluşların haklarını savunasınız diye mi verdi sizlere? Yoksa Kürt halkının dilini, dinini, kültürünü, örf ve adetlerini savunasınız diye mi verdi? Eğer siz bunların haklarını illa da savunmak için mücadele edecekseniz, o zaman açık yüreklilikle çıkın halkın karşısına, gey mi, ley mi olduğunuzu ilan ederek LGBTİ partisini kurun ve Kürt halkından ya da Türk halkından oy isteyin. O zaman gerçek yüzünüzü gören Kürt halkının size kaç oy verdiğini göreceksiniz.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.