1. HABERLER

  2. MARDİN

  3. MARDİN

  4. Mardin’de GAP Sulama Kanalları Toplantısı video foto
Mardin’de GAP Sulama Kanalları Toplantısı video foto

Mardin’de GAP Sulama Kanalları Toplantısı video foto

Mardin’de GAP Sulama Kanalları toplantısı yapıldı.

A+A-

GAP Sulama Kanalı, Mardin’de özel bir otelde düzenlenen geniş kapsamlı toplantıyla masaya yatırıldı. AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, GAP Projesinin Mardin ayağını oluşturan Mardin depolaması ve cazibe sulaması projesinde karşılaşılan sorun ve çözüm önerilerinin masaya yatırılması için bir toplantı düzenlediklerini söyledi. Toplantıda konuşan Devlet Su İşleri DSİ Genel Müdür Yardımcısı Murat Acu, “Hedefimiz bu yıl 4 bin 300 dekar araziyi sulamaya hazır hale getirmektir.” dedi.       

Suyun toprakla buluşması için gerekli bütün çalışmaların ivedilikle yürütüldüğünü ve çalışmaların takip edildiğini aktaran Acu, yaşanan sıkıntıları da hızlı bir şekilde çözeceklerini vurguladı.

Acu, “2015 yılında 2 bin dekar sulamaya hazır hale getirmişiz. Bu yılın hedefi 4 bin 300 dekar araziyi sulamaya hazır hale getirmektir.  Bu alanlara su verilmesi için hepimiz bu işin üzerine olacağız. Ne kadar su ile toprağı buluşturursak vatandaş ilerde önünü o kadar açar.  Devlet burada yıllardır bir şeyler yapıyor. Vatandaşlar bir şeyler görmek istiyor. Bunu biz göstereceğiz. Bizleri mutlu eden şeyler bunlardır.” dedi.

AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı ise GAP Projesinin Mardin ayağını oluşturan Mardin depolaması ve cazibe sulaması projesinde karşılaşılan sorun ve çözüm önerilerinin masaya yatırılması için bir toplantı düzenlediklerini söyledi.

Çankırı, “Bu önemli proje bölge halkımızın tümü için ehemmiyet arz etmekle birlikte, bölge çiftçimiz ve esnafımız açısından ayrı bir hususiyet taşımaktadır. Bundan dolayı Güneydoğu Anadolu projesinden birinci derecede etkilenecek olan çiftçimizi ve sanayicilerimizi temsil eden Sivil toplum kuruluşlarının da bu toplantıya iştirak etmelerini özellikle istedik. Milletvekili olarak bu projenin bir an önce hayata geçmesini sağlamak adına gece gündüz demeden gayret göstereceğimizi ve bu çalışmaların hızla ilerlemesi için her türlü desteği vereceğimizi defaten belirtmek ihtiyacı duyuyorum.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından DSİ bölge müdürleri, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

İLKHAHABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.