Mehmet Göktaş Hoca: İslam'a ve Müslümanlara düşmanlık yapmanın bir bedeli olmalıdır

Mehmet Göktaş Hoca: İslam'a ve Müslümanlara düşmanlık yapmanın bir bedeli olmalıdır

Peygamber Sevdalıları Vakfı Onursal Başkanı Mehmet Göktaş Hoca, Diyarbakır'daki Kur'an'a Saygı Mitinginde yaptığı konuşmada, "İslam'a ve Müslümanlara düşmanlık yapmanın da bir bedeli olmalıdır.

Peygamber Sevdalıları Vakfı, Kur'an-ı Kerim'e yönelik saldırıları telin etmek amacıyla Diyarbakır'da İstasyon Meydanında Kur'an'a Saygı Mitingi düzenledi.

Çevre il ve ilçelerden de halkın yoğun katılım gösterdiği mitinge HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu da katıldı.

Sık sık tekbirlerin getirildiği mitingde, İslam düşmanları aleyhine pankartlar açıldı. Miting meydanına geçtiğimiz günlerde Adana'da namaz üzerinde şehit edilen HÜDA PAR Adana İl Sekreteri Sacit Pişgin'in posteri asıldı.

"Kur'an sevdalıları diye bu ayağa kalkışımız tarihte bir dönüm noktası olacaktır"

Mitingde bir konuşma yapan Peygamber Sevdalıları Vakfı Onursal Başkanı Mehmet Göktaş Hoca, besmele ve hamdüsenaların ardından kalabalığa hitaben, "Ey Kur'an sevdalıları kardeşim, önce peygamber sevdalıları idiniz. Bu sevgiyle bu meydanla, bu İstasyon Meydanı bir peygamber sevdalısı mahşeri ayağa kaldırdı. Ve devam ediyor. Peygamber sevdalıları ortaya çıktığı günden itibaren Türkiye'de tarih yazılmaya başladı. Şimdi de Kur'an sevdalısı olarak ortaya çıkıyoruz. Tarih yazıyorsunuz. Bu kalabalık hiçbir kalabalığa benzemiyor. Kur'an sevdalıları diye bu ayağa kalkışımız tarihte bir dönüm noktası olacaktır." dedi.

"Ey Avrupa, Kur'an'ı susturamayacaksın"

Kur'an'a saldırıların, kafirlerin geçmişten bu yana uyguladıkları bir yol olduğuna işaret eden Göktaş, "Kur'an'ın hemen indiği zaman da kafirler demişti ki, 'Ve kafir olanlar, dediler ki: Şu Kur'an'ı dinlemeyin ve okunurken gürültü edin, bağırıp çağırın da onun sesini bastırın" (Fussilet 26) Evet, Ebu Cehiller, Ebu Lehebler çare olarak bunu düşündüler. Çünkü Kur'an'ı dinleyen teslim oluyordu. Bir çare de buydu onlara göre: Susturmak, sesini bastırmak ama galip gelemediler. Bugün Kur'an'ı yakanlar, susturmaya çalışanlar da asla galip gelemeyecektir. Özellikle iyi dikkat ediniz Ey Avrupa Kur'an sana gelmiştir, Hazreti Muhammed sana gelmiştir. Ey ehli kitap, 'size resulüm geldi, resulümüzü gönderdik' diyor. Allah'ın bu hitabı ulaşmıştır daha iyi ulaşacaktır. Ey Avrupa, Kur'an'ı susturamayacaksın, önüne geçemeyeceksin, Kur'an'dan kaçamayacaksın, Kur'an her zaman yanı başınızda olacaktır. Bu Resul ve Kur'an dünyanın her tarafına varmıştır, varmaya devam edecektir." diye konuştu.