Mustafa KARAKAŞ

Mustafa KARAKAŞ

Müritler sokağı mı Sisi'nin buzdolabı mı?

Yeniden Bismillah diyerek daha seri adımlarla yürümeye başladık. Artık daha seri ve hızlı olmak zorundayız. Hızlı olmak zorundayız zira nesli haramlarla, haberi algı operasyonları ile ifsat edenler de oldukça hızlı hareket ediyor. Köşemizde parçalar halinde kısa ve öz yazma niyetindeyiz.

Başlıyoruz haydi bismillah!

Muhterem okur bu yazıyı okuduktan sonra Google Maps'e anıtkabir yaz sonra birazcık yakınlaştır, oldukça ilginç sokak isimleri bulacaksın. Haydi sizi merakta bırakmadan tamamlayayım.

Ordular Sk, İlk Sk, Hedef Sk, Akdeniz Cad, İleri Sk.

Ordular ilk hedef Akdeniz ileri! Yolların ortasında kalan sokağı da ben söylemeyeyim siz tahmin edersiniz “Ata Sk.”

Ne mi demek istiyorum? Hiçbir şey ama ergen aklı ile ülke yönetilmez.

Ama yok ille de Mustafa Kemal'in sözlerini tüm sokak ve caddelere verecekseniz benim de bir teklifim var. Mustafa Kemal'in “Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ülkesi olamaz. En doğru, en gerçek tarikat uygarlık tarikatıdır” sözünü de bir yerlere sokak/cadde ismi olarak verin.

Düşünebiliyor musunuz Şeyhler Sk, Dervişler Sk, Müritler caddesi, Tarikat Yolu… Olmaz mı?

****

“Ben de sizden biriyim. Allah şahit, 10 yıl boyunca buzdolabımda sadece su vardı ancak kimseye durumumdan şikâyet etmedim.”

Bu sözler Mısır darbecisi Sisi'ye ait. Şarm eş-Şeyh'te 1. Ulusal Gençlik Konferansı çerçevesinde yapılan “Döviz Kuru Krizi” başlıklı buluşmada gençlere bu acıklı! İtirafta bulunuyor.

Acaba Sisi şunu mu demek istiyor “ben ki koskoca bir general olduğum halde o kadar korkunç bir fakirlik yaşadım ki; yaşadığım bu fakirlikten dolayı ülkemi israile satmaya mecbur kaldım, mecburdum darbe yaparak karnımı doyurmaya!..”

Sisi'nin buzdolabının kesinlikle boş olmadığını biliyoruz. Ama şüphesiz Sisi ile ilgili bazı boşluklar var. Mesela kafatasının içi, mesela yüreği, mesela ruhu…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.